.

.

ZUQIEE Електронски Дигитални Caliper, Водоотпорен Висока Точност од не ' Рѓосувачки Челик Дигитални Caliper со Екранот Поставете Дом Мерење Алатка за Домаќинство на Работни?

ZUQIEE Електронски Дигитални Caliper, Водоотпорен Висока Точност од не ' Рѓосувачки Челик Дигитални Caliper

DEN 1005.36

Пристапност
Во достапна форма

Оваа caliper има за прицврстување на завртки за брзо и лесно заклучување на дебеломер.Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал, издржлив и долг животен век.Ергономски дизајн, лесно да ги користат податоците излез со удобно caliper податоци интерфејс.Постојат 4 мерни методи, вклучувајќи и внатрешен дијаметар, надворешниот дијаметар, длабочина и чекор мерење.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудиме да ви овозможи со најдобра услуга.Нашата компанија ќе ја испорача стоката до вас, како е можно поскоро, логистика брзина е побрз од веб-сајт. 1. Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик материјал, издржлив и долг животен век.2. Оваа caliper има за прицврстување на завртки за брзо и лесно заклучување на calipers3. Постојат 4 мерни методи, вклучувајќи и внатрешен дијаметар, надворешниот дијаметар, длабочина и чекор measurement4. Ергономски дизајн, лесно да ги користат податоците излез со удобно caliper податоци interface5. На caliper има IP54 водоотпорни, класа статична заштита, mm/inch conversion, 0 позиција на било која позиција, податоци излезна функција, итн.

Главните карактеристики

Condition:
100%
Material:
High Quality Stainless Steel
Battery:
2 * CR2032 Battery(Included)
Division Value:
0.01mm
Accuracy:
0-200mm
0-300mm:
±0.04mm
Optional Style:
0-200mm, 0-300mm
Package List:
1 * Digital Caliper :
2 * Button Battery :
1 * User Manual :
1 * Qualification :
Please feel free to contact us if you have any questions, we will do our best to provide you with the best service. Our company will deliver the goods to you as soon as possible, the logistics speed is faster than website. :
Избор на клиент