.

.

DJ1J0 Лаптоп со Батерија за Dell Latitude 7280 7290 E7280 E7290 Батеријата 13 7380 7390 E7380 E7390 14 7480 7490 E7480 E7490 Серија P28S P28S001 451-BBZL C27RW PGFX4 ONFOH DJ1JO K8X0T 11.4 V 42Wh 3-Cell

DJ1J0 Лаптоп со Батерија за Dell Latitude 7280 7290 E7280 E7290 Батеријата 13 7380 7390 E7380 E7390 14 7480

DEN 861.12

Пристапност
Во достапна форма

МОЌ СПЕЦИФИКАЦИИ : 42 Wh DJ1 J0 батерија Тип : Li-ion Напон : 11.4 V Капацитет : 42 Wh 3500m Ah, 3-Клетка; 100% сосема нов.КОМПАТИБИЛЕН ДЕЛ БРОЈ : DJ1 J0 451-BBZL DJ1 JO PGFX4 ONFOH.КОМПАТИБИЛЕН ЛАПТОП МОДЕЛИ : за Dell Latitude 12 7280 7290 E7280 E7290; за Dell Latitude 13 7380 7390 E7380 E7390; за Dell Latitude 14 7480 7490 E7480 E7490; за Dell Latitude 7280 7290 7380 7390 7480 7490; за Dell Latitude E7280 E7290 E7380 E7390 E7480 E7490 Серија и повеќе.Ако не сте сигурни, ве молиме проверете дел на број на вашата оригинална батерија.БЕЗБЕДНОСТ 24 x 7-мејл поддршка.Забелешка : враќање на windows ќе се затвори по еден месец, не грижете се за тоа, можете да кликнете на продавачот продавница на десен агол "постави прашање" и да се јавите на продавачот директно за 12 месеци гаранција.За NBAT : NBAT е една од водечките батеријата и батеријата-напојува полнење решенија бренд од 1998 година. Сечење од посредници, ние директно да ја достави стоката за фабрики и потрошувачите.Купи со доверба!Батеријата Модел : DJ1 J0 Li-ion Voltage : 11.4 V 42 Wh / 3500m Ah 3-Cell After-продажбата на услугата : 30 дена Наплата и 12 месеци Warranty Replace Дел Број : DJ1 J0 451-BBZL DJ1 JO PGFX4 ONFOHCompatible со Dell Лаптоп Модели : (ве Молиме, "Ctrl+F" пребарување вашиот лаптоп модел)за Dell Latitude 12 7280 7290 E7280 E7290 Seriesfor Dell Latitude 13 7380 7390 E7380 E7390 Seriesfor Dell Latitude 14 7480 7490 E7480 E7490 Seriesfor Dell Latitude 7280 7290 7380 7390 7480 7490 Seriesfor Dell Latitude E7280 E7290 E7380 E7390 E7480 E7490 Series Note : 1.Пред поставување на вашата нарачка, ние високо го предложат да го отворите задниот случај на вашите latptop и проверете точниот број на делот од вашиот лаптоп е оригинална батерија.2.Новата батерија се користи за 5%(за да не 0%) и потоа наполнете 95%, а циклус 3-4 пати.3.Не расклопување, здроби или пункција.Не ги фрлајте во оган или вода.4.Ако отстраните батеријата за долго време, задолжен повеќе од 80% барем еден време во рок од една месеци.5.Не поврзете го адаптерот за долго време додека го користите батеријата.Тоа може да ја оштети батеријата.6.Кога се користи батерија, треба да се внимава за да се спречи изложување и влага.

Главните карактеристики

Избор на клиент