.

.

Pointman Nuvia N30 Една Страна лична Карта Печатач со Двојна infeed Жирито

Pointman Nuvia N30 Една Страна лична Карта Печатач со Двојна infeed Жирито

DEN 643.20

Пристапност
Во достапна форма

На Nuvia N30 е идеален за индивидуални рака-на федерални резерви или континуирано печатење работни места, совршено се вклопуваат за или мали или големи badging работни места.Вклучува Печатач, Infeed картичка Бункер, USB кабел, надворешно напојување AC 100 V-240 V, возачот CD и упатство.На user-friendly карактеристики ќе имате печатење на вашите картички во минути, исто така, овој модел што поддржува автоматско картичка хранење и Wifi конективноста.Брзо и user-friendly badging софтвер вклучени во CD-то ќе добиете печатење на вашите картички во ниеден момент.На Pointman N10 доаѓа со индустријата-најдобрите пет (5) година гаранција, и софтвер доаѓа со доживотна поддршка за да ви помогнат со какви било прашања ќе имаат дизајнирање на вашите картички.На Nuvia N30 direct-to-картичка печатач од Pointman испорачува исклучителен квалитет раб до раб печатење.Пред-оптоварување вграден во еден бункер со до 100 картички за лесно серија печатење.Или еден печатите вашите картички преку БАНКОМАТ-стил картичка фидер.Лесен и компактен, на Nuvia N20 го олеснува испораката на остри, јасни, живописни бои за око-фаќање, професионални бараат картички .Овој мобилен достапни картичка печатење на машина со мала меморија прави простор, перформанси и способноста да се проширам на влијанието на вашата картичка дизајни преку квалитет и боја не-прашање.Вашиот Nuvia N20 може да ви помогне да се направи со изјава да се клиенти и да ја зајакнат вашата продажба.

Главните карактеристики

Избор на клиент