.

.

Кембел Hausfeld Воздух Маснотии Пиштол (TL053700AV)

Кембел Hausfeld Воздух Маснотии Пиштол (TL053700AV)

DEN 599.28

Пристапност
Во достапна форма

Идеален за подмачкување на елементи и лежишта во autos, рекреативни возила, машини, тревник mowers и фарма опрема.Бара само 0.2 SCFM на воздухот.Побрзо и полесно отколку подмачкување со manual (рачно управувани маснотии пиштол.Доаѓа со 9 инчен флексибилни најлон црево.Користи стандардни 14-унца маснотии касети или рефус маснотии.На Кембел Hausfeld воздух-напојува маснотии пиштол (TL053700 AV) прави брз работат надвор на подмачкување елементи и лежишта.Тоа бара само 0.1 CFM па можете да го користите и со повеќето компресори за воздух.Тоа е 9 инчи најлон црево обезбедува флексибилност за да се добие во мали дупки и crannies од било каков вид. 14 oz кертриџ им овозможува на многу течности, без да се попречува мобилност.Идеален за авто употреба на тревникот и фарма опрема.

Главните карактеристики

Избор на клиент