.

.

NNF1C 46Wh Лаптоп со Батерија за Dell XPS 13 9365 2-во-1 Батеријата 2017 Серија 13-9365-D1605TS 13-9365-D1805TS 13-9365-D2805TS 13-9365-D3605TS 13-9365-D3805TS 13-9365-D4605TS HMPFH NP0V3 P71G P71G001 7.6 V

NNF1C 46Wh Лаптоп со Батерија за Dell XPS 13 9365 2-во-1 Батеријата 2017 Серија 13-9365-D1605TS 13-9365-D1805TS

DEN 815.76

Пристапност
Во достапна форма

Не поврзете го адаптерот за долго време додека го користите батеријата.6 V 46 Wh / 5940m Ah 4-Cell Colour : Црна со Две Слободни Screwdrivers After-продажбата на услугата : 30 дена Наплата и 12 месеци Warranty Replace Дел Број : NNF1 C 0 NNF1 C HMPFH 0 HMPFH NP0 V3 P71 G P71 G001 Compatible со Dell Лаптоп Модели : (ве Молиме, "Ctrl+F" пребарување вашиот лаптоп модел)за Dell XPS 13 2 во 1 2017 Seriesfor Dell XPS 13 2-во-1 2017 Seriesfor Dell XPS 13 9365 Seriesfor Dell XPS 13-9365-D1605 TSfor Dell XPS 13-9365-D1805 TSfor Dell XPS 13-9365-D2805 TSfor Dell XPS 13-9365-D3605 TSfor Dell XPS 13-9365-D3805 TSfor Dell XPS 13-9365-D4605 TSNote : 1.Новата батерија се користи за 5%(за да не 0%) и потоа наполнете 95%, а циклус 3-4 пати.КОМПАТИБИЛЕН ЛАПТОП МОДЕЛИ : за Dell XPS 13 9365 Серија, XPS 13 2 во 1 2017 Серија, XPS 13-9365-D1605 TS, XPS 13-9365-D1805 TS, XPS 13-9365-D2805 TS, XPS 13-9365-D3605 TS, XPS 13-9365-D3805 TS, XPS 13-9365-D4605 TS и повеќе.Сите батерии се опремени со висок квалитет материјал за да се обезбеди добра изведба.Не расклопување, здроби или пункција.БЕЗБЕДНОСТ : 46 Wh NNF1 C батерии имаат положено строги интелигентни откривање, како што се краток спој заштита, во текот напон заштита, испуштање заштита, во текот тековната заштита, што е многу важно за батерии користете циклус и безбедност.Кога се користи батерија, треба да се внимава за да се спречи изложување и влага.Ако отстраните батеријата за долго време, задолжен повеќе од 80% барем еден време во рок од една месеци.CE, FCC, Ro HS сертифицирани.КОМПАТИБИЛЕН ДЕЛ БРОЈ : за Dell NNF1 C 0 NNF1 C HMPFH 0 HMPFH NP0 V3 P71 G P71 G001 батеријата.Забелешка : враќање на windows ќе се затвори по еден месец, не грижете се за тоа, можете да кликнете на продавачот продавница на десен агол "постави прашање" и да се јавите на продавачот директно за 12 месеци гаранција.Не ги фрлајте во оган или вода.За NBAT : NBAT е една од водечките батеријата и батеријата-напојува полнење решенија бренд од 1998 година.Тоа може да ја оштети батеријата.ГАРАНЦИЈА 24 x 7-мејл поддршка. Сечење од посредници, ние директно да ја достави стоката за фабрики и потрошувачите.Пред поставување на вашата нарачка, ние високо го предложат да го отворите задниот случај на вашите latptop и проверете точниот број на делот од вашиот лаптоп е оригинална батерија.Купи со доверба!Батеријата Модел : NNF1 C Li-ion Voltage : 7.Ако не сте сигурни, ве молиме проверете дел на број на вашата оригинална батерија.6 V Капацитет : 46 Wh 5940m Ah, 4-Клетка; 100% сосема нов, Црна со Две Слободни Screwdrivers.

Главните карактеристики

Избор на клиент