.

.

CDN TCT572-Р ProAccurate Дигитални Инстант Прочитајте Виткање Thermocouple Готвење Термометар-NSF Заверена Црвена

CDN TCT572-Р ProAccurate Дигитални Инстант Прочитајте Виткање Thermocouple Готвење Термометар-NSF Заверена Црвена

DEN 1343.04

Пристапност
Во достапна форма

NSF Заверена-Брзиот одговор.Температурата се движи од -58 да 572 Степен Целзиусови и -50 до 300 Степен целзиусови степени.Отпорен на вода, shatterproof и recalibratable.Екстра-голема цифра-позадинско осветлување за услови на слаба светлина.Истрагата се одвива од ABS пластика случај за лесен за складирање решение.CDN претставува брз, прецизен и корисна Pro Accurate Виткање Thermocouple Термометар (TCT572) кој многу издржлив дизајн кој е отпорен на вода, shatterproof, и е произведен со Bio Cote технологија.Со својата 1.5 mm намалена совет, големи дигитални readout и лесен-за-притиснете на копчињата, ова NSF Заверена термометар има брз одговор за прецизни мерења на температура во широк спектар од -58 на +572 Degree F/-50 до +300 Degree C.Совршен за тенки парчиња на месо, риба или пилешко.Едноставно флип по брза одговор thermocouple сонда и вметнете ја во храна како тенка како 1/8 инчи.Bio Cote технологија дава отпорен на вода домување постојано, изградена-во заштита.Екранот карактеристики екстра големи цифри и може да се позадинско осветлување за услови на слаба светлина.

Главните карактеристики

Избор на клиент