.

.

Perko 1637DP0CHR Вертикална-Планината Свитка Надолу Бела Сите Круг Пол Светлина - 14-1/8 во Височина, Црна Полимер Основата и Врвот

Perko 1637DP0CHR Вертикална-Планината Свитка Надолу Бела Сите Круг Пол Светлина - 14-1/8 во Височина, Црна Полимер

DEN 836.16

Пристапност
Во достапна форма

Намален отсјај дизајн.Црна пластика врвот, со јасни flute леќа и матирано ракавица.Вертикална монтажа; Огради надолу за 90 степени во било која насока по авионот на прилогот плоча.Вкупна Висина : 14-1/8"; База Димензии : 2-1/4" x 5/8".Напон : 12 V; Wattage : 9 W; Amperage : 0.69 A. Perko е 1637 DP0 CHR Вертикална Планината Бела Сите Круг Пол Светлина е овластен за употреба на плови или моќ управувано садови под 20 метри во должина.Сето ова круг пол светлина има вертикална монтажа и огради надолу за 90 степени во било која насока по авионот на прилогот плоча.Оваа светлина карактеристики полимер врвот и основа и матирано леќа.Тоа исто така е опремен со 3/4" алуминиумска цевка.Еден од 12 volt видливоста е вклучена со светлина.Вкупната висина на светлината е 14-1/8" и тоа има база димензија на 2-1/4" x 5/8".Потребни завртка големината на инсталацијата е #8.

Главните карактеристики

Избор на клиент