.

.

MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп (Intel i7-11800H 8-Core, 17.3 Full HD (1920x1080), RAM меморија 64GB, 8TB PCIe SSD, GeForce RTX 3070, веб Камера, WiFi, Bluetooth, позадинско осветлување KB, HDMI, Победа 10 Про)

MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп (Intel i7-11800H 8-Core, 17.3 Full HD (1920x1080), RAM меморија 64GB, 8TB PCIe SSD,

DEN 328.80

Пристапност
Во достапна форма

11 Генерација Intel Core i7-11800 H 2.3 GHz Процесор (до 4.6 GHz, 24 MB Кеш, 8-Јадра, 16-Конци, ) ; Ge Force RTX 3070 8 GB GDDR6 Посветен Графика, VR Подготвени. 64 GB DDR4 SODIMM ; Wi-Fi 6 E AX1675, Bluetooth 5.2, Ethernet LAN (RJ-45), 1080p Full HD Камера, По Клучните RGB позадинско осветлување Полна Големина (10 Копче) Тастатура. 17.3" Full HD (1920x1080) 360 Hz Освежете го Оценувате IPS Дисплеј; 280 W Напојување, 4-Клетка 99 WHr Батерија; Титан Сина Боја,. 8 TB PCIe NVMe SSD; 2 USB 3.2 Gen1, HDMI (до 4 K(3840 x 2160) во 60 Hz), 1 мини Дисплеј Порта, Thunderbolt 4 (Тип-C), USB 3.2 Тип-C Gen2, SD Читач, Нема Оптички Диск, приклучок за Слушалки/Микрофон Комбо Џек.Windows 10 Про-64., 1 Година од Производителот гаранција од Michael Electronics2 (Професионално надоградена со Michael Electronics2).На MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп е направен за двете перформанси и естетика за гејмери, кои се 5 пати побрзо отколку конвенционалните лап-топ компјутери.Таа има 1080p веб камера.Нема потреба за надворешен веб камера, само веднаш поток вашата игра.Искуство во течност е така што да може да реагира побрзо додека играте.На MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп е придвижуван од 11 Генерација Intel Core i7-11800 H 2.3 GHz Процесор (до 4.6 GHz, 24 MB Кеш, 8-Јадра, 16-Конци) и Ge Force RTX 3070 8 GB GDDR6 Посветен Графика, VR Подготвени.Овие графика серија ја испорача револуционерна перформанси на реално време ray следење.Лево и Задниот Панел на MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп состои од : 1 x USB 3.2 Gen1, 1 x HDMI (до 4 K(3840 x 2160) во 60 Hz), 1 x мини Дисплеј Порта, Thunderbolt 4 (Тип-C), USB 3.2 Тип-C Gen2, и приклучок за Слушалки/Микрофон Комбо Џек Пристаништа.Десниот Панел на MSI GE76 Рајдер 17 Лаптоп состои од : 2 x USB 3.2 Gen1 и SD Читач на картички Пристаништа.

Главните карактеристики

Избор на клиент