.

.

Амазон Основите High-Speed Оптички Влакна HDMI Кабел (18Gpbs, 4K/60Hz) - 50 Метри

Амазон Основите High-Speed Оптички Влакна HDMI Кабел (18Gpbs, 4K/60Hz) - 50 Метри

DEN 991.20

Пристапност
Во достапна форма

Висока-брзина 30 AWG оптички влакна кабел за пренесување на видео и аудио сигнали преку HDMI од код да се прикажат (Една-начин на пренос само).Се поврзува Blu-ray плеери, Оган ТВ, Apple TV, PS4, PS3, XBox еден, Xbox 360, компјутерите и другите HDMI-от на уреди за да се Телевизори, монитори, A/V приемници, кои и многу повеќе.Ги исполнува HDMI 2.0 стандарди (4 K UHD Видео на 60 Hz, 2160p, 48 бита/px боја длабочина), поддржува 18 Gbps пропусен опсег, Ethernet, 3 D, и Audio Return Channel (ARC), наназад компатибилен со претходните верзии.Ултра тенка и флексибилна со 4.8 мм OD; позлатени конектори се спротивстави на корозија и да се обезбеди премиум видео и аудио излез; Трајни изградба со цинк легури домување.Кабел Должина : 50 метри (15.3 метри).Кабелот треба да биде поврзан во насока каде што постои влез/излез икона печатени.Опис на производот Основите High-Speed Оптички Влакна HDMI Кабел (18 Gpbs, 4 K/60 Hz) - 50 Метри Од Производителот Основи.

Главните карактеристики

Избор на клиент