.

.

100 Pc Депресивни Центар 4-1/2 x .040 x 7/8 Cut-Off-Тркала Метал Cutting Дискови

100 Pc Депресивни Центар 4-1/2 x .040 x 7/8 Cut-Off-Тркала Метал Cutting Дискови

DEN 1199.76

Пристапност
Во достапна форма

4-1/2 инчен дијаметар, 7/8 инчи арбор, .040 инчен дебелина. 100 cut-off-тркала по ред.Депресија центар (тип 27).Долготрајни алуминиум оксид абразивни за не ' рѓосувачки челик и повеќето метали.MPA-Хановер и EN 12413 квалитет тврдења.Кога се во потрага по долготрајни, високи перформанси отсечени тркала, Линколн Абразиви испорачува.Овие тркала се конструирани да се застане на строги MPA-Хановер барања за квалитет и трајност.Комерцијален алуминиум оксид жито комбинација доведува до брзо, брус слободни сечење со долг живот.Погодни за сечење нерѓосувачки челик, јаглероден челик, алуминиум, бакар, и повеќе.Засилен со 2 полна fiberglass листови за безбедност. 60 ронки алуминиум оксид абразивни дека е смола врзани за максимална живот.

Главните карактеристики

Избор на клиент