.

.

Видиме Екран Заштитник Случај Пријателски Екран Криви Калено Стакло Филм Компатибилен за Галакси S8+ / G955 Мобилен Телефон Резервни Делови (Боја : Црна)

Видиме Екран Заштитник Случај Пријателски Екран Криви Калено Стакло Филм Компатибилен за Галакси S8+ / G955

DEN 883.20

Пристапност
Во достапна форма

Обезбеди во текот на целиот ден заштита за екранот на телефонот.И тоа игра голема улога во заштита на мобилен телефон од гребење, отпечатоци од прсти, вода, масло, прашина, влијание, за да се лизга и така натаму.Тоа е вашиот неопходни мобилен телефон додаток.Издржливи.Со добри перформанси, тоа може да се работи за долго време.Купите брзо, квалитет на продавачот, и бродот брзо.Случај Пријателски Екран Криви Калено Стакло Филм За Галакси S8+ / G955. Квалитет на услугата,ве молиме контактирајте ме ако имате било какви прашања!За производот 1. Премиум калено стакло филм е направен од посебно обработени стакло кој е многу ефикасен за заштита на екранот од оштетување 2. Oleo фобичен Слој - Го oleo фобичен слој може да се спречи отпечатоци од прсти или други дамки, и да се направи филмот лесно да се чисти 3. 9 H Површинска Цврстина - На 9 H цврстина да може ефективно да го заштитите екранот од гребнатини и екстерните шокови на 4. Анти-да се загрози Филм - Ако скршен, со калено стакло паузи во мали парчиња кои не се остри, по повод одбележувањето тоа повеќе побезбедни за корисници 5. Таписерии изработка 6. Совршен лепливоста 7. Производот е еко-пријателски Претпазливост 1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја. 2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет. 3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.Инструкции За Инсталација 1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата. 2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна. 3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот. 4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.

Главните карактеристики

Избор на клиент