.

.

Sony Cyber-Shot DSCW810 20.1 MP Дигитална Камера

Sony Cyber-Shot DSCW810 20.1 MP Дигитална Камера

DEN 2039.76

Пристапност
Во достапна форма

Опис на производот Sony Cyber-shot DSCW810 20.Сите други трговски марки се трговски марки на нивните соодветни сопственици.Снимајте на вашиот видео во 720p HD Филм mode1 In MP4 720p филм режим на камера пука 1280 x 720 висока дефиниција филмови на 30 fps, стандарден формат при работа со КОМПЈУТЕР.Ова значи дека убава насмевка може да биде заробен, со поставки оптимизиран за одредена сцена, дури и во тешки услови, како што се самрак и backlighting.1 MP Super HAD CCD сензор за убаво детални images A моќен 20.1 Создавање на високо квалитетни филмови со целосна употреба на оптички зум во датотеки доволно мали за да префрлувате на компатибилен PC или Mac компјутер.1 ПРАТЕНИК Од Производителот Точка и Пука Дигитален фотоапарат Technology20. Едноставно поврзете вашата камера преку USB на вашиот Компјутери USB порт и/или напојување и полнење на батеријата на движење.Оваа технологија обезбедува остри квалитет на сликата со ниско ниво на бучава и минимална blur дури и додека корисникот се шета.Карактеристиките и спецификациите се предмет на промена без претходна најава.Microsoft, Windows и Windows Vista се трговски марки на Microsoft Corporation.Интелигентни Сцена Признавање сега може да се користи заедно со Smile Shutter mode кога Интелигентен Автоматски режим е вклучен.Sony, Cyber-shot, Steady Shot, Smile Shutter, Sweep Panorama и Sony Be Moved логото се трговски марки на Sony.Достапни во широк и до 360° полн круг, камерата може да имаат различни панорамски снимки.1 ПРАТЕНИК Super HAD CCD сензор за убаво детални слики, Sony Леќа w/ 6x Оптички Зум, Лесно снимање во Партијата Режим.Земете зашеметување слики во Sweep Panorama mode-до 360 степени, Smile Shutter технологија автоматски ја прави насмевки, Погодно ја полните батеријата преку USB.Поедноставување на камерата мени со Лесно Mode Put вашата камера во easy mode да се минимизира слоеви во вашето мени.Слика Ефект може да се примени и на уште слики (4 режими), филмови (4 режими) и панорамски снимки (3 режими), давање на фотографии и филмови, дури и поголемо влијание.Едноставно притиснете го Smile Shutter копчето и камерата не на одмор.Намалена blur со Steady Shot Слика stabilization Shoot неверојатно мазни video1 и уште слики со Steady Shot Слика Стабилизација со Активниот режим.Сега снимање на широк пејзажи е толку лесно како притиснете и sweep Smile Shutter технологија автоматски ја прави smiles Smile Shutter технологија насмевка фотографира моментот кога тоа се случува.

Главните карактеристики

Избор на клиент