.

.

Супериорен Кралот Тут Памук Quilting Тема 3-ply 40wt 500yds Josephs Грб

Супериорен Кралот Тут Памук Quilting Тема 3-ply 40wt 500yds Josephs Грб

DEN 210.00

Пристапност
Во достапна форма

Снопови, Масти Квартали, Precuts, итн.Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина Тип : 100% Екстра Долг Главен Памук.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина за Миење Ладно/Собори Сува Ниска.Облека и Дома Декор проекти.Вез проекти.На триење-помалку шиење искуство и на машини и рака пораби проекти.Quilting проекти.Основни шиење потреби.Деликатни ткаенини.Basting сите ткаенини.Вез работа.Talioring.Дома Декор проекти.Машина и шиење каде што треба силна повлекува.Тешки Ткаенини.Кралот Тут е исклучително ниски lint екстра-долго главен Египетскиот-одгледува памук.Разновидниот бои се прецизност-обоена со еден-инчен колор промени.Кралот Тут е прекрасен избор за машина за quilting. 500 метри Употреба topstitch игла #90/50 Најдобро се користи за : .Облека и Дома Декор projects Embroidery projects A триење-помалку шиење искуство и на машини и рака пораби проекти.Најдобро се користи за : .Quilting projects Basic шиење needs Delicate ткаенини.Најдобро се користи за : .Basting сите fabrics Embroidery work Talioring.Најдобро се користи за : .Дома Декор projects Machine и шиење каде што треба силна pulls Heavy Ткаенини.

Главните карактеристики

Избор на клиент