.

.

ДАНСКИ ИЗДРЖЛИВОСТ Merino Волна Beanie за Мажи & Жени, Премија Шапка, Риџ Ткаенината, Техничка Мешавина

ДАНСКИ ИЗДРЖЛИВОСТ Merino Волна Beanie за Мажи & Жени, Премија Шапка, Риџ Ткаенината, Техничка Мешавина

DEN 550.80

Пристапност
Во достапна форма

80% Волна (Merino), 20% Polyamide.Машина За Миење.ТЕМПЕРАТУРА КОНТРОЛИРАНА MERINO : Нашите лесни beanie карактеристики премија merino комбинација, која обезбедува breathability, за контрола на температурата и влагата wicking да се задржи свежа и сува во текот на целиот ден долго.Мека, чеша-слободен ткаенина и рамни шевовите се обезбеди максимална удобност.Погоден за чувствителна кожа.ИДЕАЛЕН ЗА НАДВОРЕШНА употреба & СЕКОЈДНЕВНИТЕ : Нашата двоен слој шапка е направен од мирис за слободни смеса.Зимската капа нуди премиум заштита од ветер и студ да се задржи топло во било кој временски услови.Совршен за голем отворено, било да е тоа за вежбање, пешачење или зимски спортови.Нашите риџ beanies може да се носи врзани или uncuffed.Се најде на појавување на база слој во нашиот бренд продавница.ДИЗАЈНИРАН ВО ДАНСКА : Нашата дански Издржливост дизајн тим развива оваа skully во Копенхаген, Данска.Оваа beanie е направено од премиум мешавина од 80% Merino Волна и 20% Polyamide за удобност и трајност.На merino волна е извори во животно-пријателски начин без mulesing практики.Линијата е OEKO-TEX стандард 100 уверение за да се обезбеди тоа се слободни од штетни супстанци.Се ПРЕПОРАЧУВА од СТРАНА на ЕВЕРЕСТ АЛПИНИСТ И ЕЛИТА ATHETE : Нашата merino база слој линија е развиена со mountaineer Расмус Kragh, првиот Dane да се искачи Монт Еверест без употреба на дополнителен кислород во Мај 2019. За време на неговиот тренинг и екскурзии, Расмус е постојано тестирање нашите производи да се обезбеди највисоки стандарди на изведба и материјал издржливост.ОДЛИЧНА ПОДДРШКА на КОРИСНИЦИТЕ на : Ние сакаме нашите клиенти да бидат задоволни - Во случај да имате какви било прашања или проблеми, не двоумете се да контактирате со нас.Нашата служба за корисници тим е секогаш подготвен да ви помогне и да се најде најдоброто решение за вас.

Главните карактеристики

Избор на клиент