.

.

Hayman Кафе, Сини Планина Кафе Од Јамајка, Зелено Кафе Грав Да се Пече Со Кафе Roaster Машина, 24oz/680g (Пакување од 1) | Jamaican Сина Планина Кафе Грав, Unroasted Кафе Грав

Hayman Кафе, Сини Планина Кафе Од Јамајка, Зелено Кафе Грав Да се Пече Со Кафе Roaster Машина, 24oz/680g

DEN 3479.76

Пристапност
Во достапна форма

Уверение Сина Планина Кафе од Јамајка : 100% Jamaican Сина Планина кафе грав Одделение 1 (не се вклопуваат), заверена од страна на Јамајка Земјоделски Артикли Регулаторно тело.Hayman е лиценциран увозник и трговците на мало на Jamaican Сина Планина кафе.Гурманските Кафе : Овие познати зелено кафе грав (јас.e.сурово кафе грав) се смета да биде меѓу најдобрите кафе грав во светот.Деликатна и лесно овошје-тон арабика кафе со вкус на чоколадо белешки и слатка заврши.Висока надморска Височина Сина Планина : Овие unroasted кафе грав се на Сината Планина сортен.Прерасна во високо-височина од 2950 да 5580 нозе (900 да 1700 метри), во Сината Планина кафе појас, кој се наоѓа во најисточниот дел на Јамајка.Собрани со рака, само совршено зрело кафе цреши се бере.Овој специјалитет кафе е обработена од страна на изми/влажни метод.Печено Кафе Грав за Печење : Еден потекло кафе за печење со кафе грав roaster.Ние ви препорачуваме кафе roasters за домашна употреба се поставени на медиум печено профил најдобро да се доживее убава белешки на оваа Jamaican кафе.Посветеност на животната Средина и на Заедницата : Hayman партнери со Специјалност Кафе Здружение и Здружението за Кафе Извонредност да се промовира одржливост, квалитет, и правичност во кафе заедница.Hayman е роден во 2014 година со мисија да ви нуди голем избор на свежа специјалитет кафе и без напор-поштеден внимание на детали.Благодарни сме за се има имале шанса да им служи на илјадници клиенти, кого го сметаме за пријатели.Ние сме горди на познавањето на имињата на нашите редовни клиенти од срце.Нашиот тим напорно работи за да се донесе најдоброто кафе и да ве изненади со оние детали за таа работа.Имаме за цел постојано да се подобри, додека, исто така подобрување на светот околу нас.

Главните карактеристики

Избор на клиент