.

.

Walfront Дигиталниот LCR Метар, MS5308 Преносни Рачен LCR Метар 100Khz Inductance Отпор Capacitance Метар Дигитален Тестер Multimeter со Двоен LCD Дисплеј

Walfront Дигиталниот LCR Метар, MS5308 Преносни Рачен LCR Метар 100Khz Inductance Отпор Capacitance Метар Дигитален

DEN 4559.76

Пристапност
Во достапна форма

Серија/Паралелно режими се избор.0%+5d Пакет Листа : 1 x LCR Дигитален Мост Метар 1 x Kelvin Тест Клип 1 x SMD Тест Детектор 1 x Infrared Data Линија 1 x Софтвер Диск 1 x Црна Торба 1 x Прирачник за Корисникот.Пет различни тест фреквенција се достапни 100/120/1k/10k/100k Hz.Серија/Паралелно режими се избор.3%+5 дигитални) Батерија : 8pcs x 1.Нема потреба да се одржи тестер додека мерење, повеќе удобен операција.5%+5 дигитални) R : 20¦~200 M¦, Највисока точност (0.5%+5 дигитални) C : 2000p F~20m F, Највисока точност (0. 1999 брои двоен LCD дисплеј.Пет различни тест фреквенција се достапни 100/120/1k/10k/100k Hz, автоматско исклучување; податоци задржете.Различни тест фреквенции до 100 Khz може да се обезбеди за inductance, capacitance и отпор во AC режим за да се задоволат реалните потреби подобро.Капацитетот на батеријата екранот, долго време не работат моќ автоматски ќе се затвори. 1999 брои двоен LCD дисплеј. ?Дизајниран за да безбедно и точно смена на голем број на автомобили и домаќинство електрични проблеми.Карактеристики : Авто LCR smart проверете и мерење. ?D/Q/ESR заменик-шоу.3 инчен Тежина : Околу.LCR еден објект на мерење на избор.? Авто LCR smart проверете и мерење.Посебен метар за да се тестираат Capacitance Inductance. 15m A струја на ултра-ниска потрошувачка на енергија.Таа има многу функции, како што се автоматска идентификација, автоматско мерење низа, високи мерење на точност и брзина, широк опсег на мерење и така натаму.D/Q/ESR заменик-шоу.L : 200u H~2000 H, Највисока точност (0.

Главните карактеристики

Избор на клиент