.

.

Проф. д-р Singha е Сенф Бања, Терапевтска Бања Соли (16 Унца)

Проф. д-р Singha е Сенф Бања, Терапевтска Бања Соли (16 Унца)

DEN 454.80

Пристапност
Во достапна форма

RELAX & ПОДМЛАДУВАЊЕ : Сите природни, терапевтски и алкална бања соли со сертифицирани Органски Сенф во Прав и Чисти Етерични Масла во база на натриум карбонат : помагање да се отвори, се прочисти и смирување на целиот организам.DETOXIFY & ОЧИСТИ : топлината на сенф и топла вода се отвора порите, ја поддржува протокот на крвта и помага во отстранување на киселите отпадни & нечистотии.ОДЛИЧНА ХИДРОТЕРАПИЈА ЗА ЦЕЛОТО ТЕЛО : За оние кои бараат помош од дневни toils и се користи за децении од спортисти & тело љубители на сите видови за санирање и да се релаксираат.КВАЛИТЕТНИ СОСТОЈКИ : Мајсторски во комбинација со д-Р Singha и се користи за повеќе од 50 години од страна на неговиот пациентите кои бараат помош за многу заболувања на неговите четири клиники во Англија.АРОМАТИЧНИ ЕТЕРИЧНИ МАСЛА : Навлезат во кожата оставајќи чувство мека, исчистени и миризлива како и давање општа чувство на благосостојба.

Главните карактеристики

Избор на клиент