.

.

Maille Сенф, Dijon Originale, 13.4 оз, Пакет на 6

Maille Сенф, Dijon Originale, 13.4 оз, Пакет на 6

DEN 511.20

Пристапност
Во достапна форма

Maille Dijon сенф Originale има уникатна крем текстура и мазна завршница.Maille Dijon сенф Originale е идеален како сендвич шири и совршен за marinades, прелив за салата и вкусни рецепти.Maille Dijon сенф Originale е кошер уверение.Maille Dijon сенф Originale е добитник на Chefs Best Награда за Најдобар Вкус.Maille Dijon сенф Originale е 1 на Топ 10 кујна staples според Бон Appétit списание.Maille Dijon сенф Originale е глутен слободни.Традиционалните Dijon сенф со мазна и крем текстура.Совршено suitated да сендвичи, пилешко и риба рецепти.Традиционален Dijon Сенф, која датира од 1747 кога Maille беше основана.Производ на Канада.Maille Dijon сенф Originale го подобрува вкусот на било meal.By додавање на само една лажичка на Dijon Originale, ќе ја отклучите целосната потенцијал на секое јадење, дури и на повеќето едноставна.Maille Dijon сенф Originale се карактеризира со својата крем текстура и мазна завршница.Maille Dijon сенф Originale сенф парови брилијантно со сите видови на храна, подобрување на месо, риби, зеленчук јадења, во прилог на гурмански сендвичи.Whisk во vinaigrettes или да ја користите тајна готвење состојки во топла и ладна сосови.Тоа додавање да макарони и сирење или топла компир салата ќе им понуди неочекувана, но сепак вкусно, удар.Maille Dijon сенф Originale му била доделена Chefs Best награда за Најдобар Вкус.На Chefs Best Награда за Најдобар Вкус е доделена на брендот највисоко оценет вкупно меѓу водечките брендови од страна на независни професионални готвачи.Во Maille, ние цврсто веруваат дека правото состојки навистина може да дефинирате некој оброк.Со Maille е исклучителен вкус, само лажица може да се претвори во било која храна во кулинарски искуство!На флексибилност на Maille е најдобро чувана тајна за подобрување на било каква порција, со возбуда во вашиот зеленчук, цели зрна и посно протеини како риба и пилешко.За над 270 години, ние сме биле негувајќи го ресурси на земјата, за луѓето и нивните знаења - што го прават нашите вкусни сенф сорти е можно.Основана од страна на Антоан-Клод Maille во 1747, куќата на Maille беше официјален снабдувач на Кралеви на Франција и многу Европски Кралски Судови.Не го Прават Тоа.Совладате.

Главните карактеристики

Избор на клиент