.

.

Врв Дизајн Водител на Планината за Камерата Ремени

Врв Дизајн Водител на Планината за Камерата Ремени

DEN 191.76

Пристапност
Во достапна форма

Се закачите на Врвот Дизајн Подлога или ОЕМ камера на вратот/страна ремени на вашата камера. 2 точки на поврзување нека камера висат со објективот свртени надолу за поголема удобност и стабилност.Солиден, водоотпорна машински/елоксирани алуминиумски изградба.Завртки во било кој стандарден 1/4""-20 tripod штекер.Прикачите вашата Врв Дизајн рака (или било кој стандарден ОЕМ вратот/рака на рака) директно на дното на вашата камера во повеќето низок профил, ненаметлива можен начин.За разлика од tripod плоча, Водител на Планината е толку мал и тенок дека тоа нема да го попречат пристап до повеќето батеријата прегради или флип екрани.Плус, кога ќе го поврзете еден крај на вашата рака да Водител на Планината камерата ќе висат со објективот завртена надолу—ова ви дава далеку поголема стабилност и удобност при користење на подолги објективи.Имајте на ум дека Водител на Планината не е tripod или Фотографирање компатибилни.

Главните карактеристики

Избор на клиент