.

.

Назад кон Корените Органски Мини Печурки Растат Комплет, Жетвата Гастрономски Остриги Печурки Во 10 дена, Врвот Градинарство Подароци, Одмор Подарок, & Уникатен Под?

Назад кон Корените Органски Мини Печурки Растат Комплет, Жетвата Гастрономски Остриги Печурки Во 10 дена, Врвот

DEN 359.76

Пристапност
Во достапна форма

100% ОРГАНСКИ И НЕ-ГМО : нема потреба да се грижите за intoxicants кои може да го попречат вашиот раст фабриката бидејќи Врати се на Корени Печурки да Расте Комплет е целосно органски и не се генетски модифицирани; Што може да се готви нив сепак или сакате да ги додадете во вашите омилени јадења.РАСТЕ на ВАШАТА РАСТЕНИЈА на целата ГОДИНА-КОЛО : Оваа органски печурки затворен комплет ви овозможува да расте вашиот сопствен исечете сите-во текот на годината; Само место на кутија во близина на прозорец со индиректна светлина, магла два пати на ден, и ќе види вкусна, убава печурки расте во рок од една недела; Вклучени во овој комплет е органски растителна основа на почвата исполнет со печурки потомство и брошура со инструкции.УДОБЕН И ЛЕСЕН : Печурките се еден од најлесните да расте во затворен простор; Сите што треба да направите е отворен, спреј дневна со вклучени господин, и во 10 дена ќе биде бербата на вашиот сопствен печурки право надвор од кутијата; Секоја култура произведува три до четири порции на печурки, и секоја кутија може да се зголеми до две култури.СОВРШЕН ПОДАРОК : совршен одмор подарок, доаѓа во убаво пакување, така што таа е подготвена да им се даде на храна, градинарски-љубов и еко-свесни пријатели и семејството; Овој комплет, исто така, е дел од нашата Расте Една Даде Една кампања, simpy споделување слика на социјалните медиуми, ознака нас и да го користите кампања хаштагот, и ние ќе донираме за полнење да се училница на вашиот избор.ЗАГАРАНТИРАНА ДА РАСТЕ : Направени во САД и 100% Гарантирано да расте.Ако не сте задоволни, едноставно ни порака и ние ќе ви испратиме Назад Кон Корените замена.Стил : Мини Печурки За Полнење.

Главните карактеристики

Избор на клиент