.

.

Chroma F. A. Порше Тип 301 Sashimi Нож 246mm P38, една големина, Сребро.

Chroma F. A. Порше Тип 301 Sashimi Нож 246mm P38, една големина, Сребро.

DEN 2878.80

Пристапност
Во достапна форма

Дршката на CHROMA тип 301 - Дизајн со F. A. Порше е изградена од нерѓосувачки челик и на сечилото е направен од високо-квалитет Јапонски 301 челик.Сечилото на секој нож е внимателно razor-остри наострен од раката на мајсторот.Никогаш место нож во машина за миење садови; Рака мие и сува по секоја употреба; Редовно го остри ножот со користење на оригиналните Тип 301 острило.Продавница нож во сигурен, безбеден начин, на пример, во еден нож блок па сечилото не е оставен изложени.Само употреба на нож за да се подготви храна; не користете го за да се намали замрзната храна, коски.Дршката на CHROMA тип 301 - Дизајн со F. A. Порше е изградена од нерѓосувачки челик и на сечилото е направен од високо-квалитет Јапонски 301 челик.Сечилото на секој нож е внимателно razor-остри наострен од раката на мајсторот.Никогаш место нож во машина за миење садови.Рака мие и сува по секоја употреба.Редовно го остри ножот со користење на оригиналните Тип 301 острило.Под никакви околности треба да се острат челик се користи, како тоа ќе ја оштети ножот.Продавница нож во сигурен, безбеден начин, на пример, во еден нож блок па сечилото не е оставен изложени.Користете само дрвени или пластични сечење на табли, никогаш не мермер или стакло при сечење со Тип 301. Само употреба на нож за да се подготви храна.Не користете го за да се намали замрзната храна, коски, или како алатка нож.Идеално, нож треба да се заостриле секојдневно (за професионални готвачи) или за секои шест месеци (за хоби готвачи) и од страна на иста личност секое време.Секој човек е индивидуална агол на кој тој или таа sharpens нож.Сечилото на нож станува поостри секој пат кога тоа е наострен на ист начин, од страна на иста личност.Прочитајте ги инструкциите вклучени со твоите острило внимателно.Острат со 301 острило е толку едноставен што дури и почетниците може брзо да го совладате техниката е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент