.

.

Corsair CX Серија 750 Вати 80 Плус Бронза Заверена Не-Модуларен Напојување (CP-9020015-NA)

Corsair CX Серија 750 Вати 80 Плус Бронза Заверена Не-Модуларен Напојување (CP-9020015-NA)

DEN 3132.96

Пристапност
Во достапна форма

Градител Серија cx 750 Вати, ATX, EPS12 V, PS/2, напојување, НИ верзија.Дизајн кој обезбедува висока расположливост, скалабилност, и за максимална флексибилност и цена/перформанси.Произведено во Кина.До 85% на енергетската ефикасност значи помалку топлина и пониски сметки за енергија. 0.99 Активен Фактор на Моќ Корекција обезбедува чиста и сигурна енергија.Универзални AC влез од 90-264 V.Посветен единствен +12 V железнички нуди максимална компатибилност со најновите компоненти.Во текот-напон, над-моќ заштита, под-напон заштита, и краток спој заштита.Екстра долг целосно ракави кабли поддршка целосна кула шасија.Тоа ги поддржува најновите ATX12 V v2.3 стандард и е наназад компатибилен со ATX12 V 2.2 и ATX12 V 2.01 системи. 3-Годишна Гаранција.Model Spec Features Model CX Серија се изградени и тестирани за да строги стандарди за проблеми-бесплатна инсталација и непречено функционирање. 80 Плус Бронза заверена ефикасност и умен фан дизајн овозможи малку или воопшто не се забележливи од фан на бучава во текот на редовното работење.На мат црна заврши, црна ракави кабли и црна конектори помогне даде на вашиот систем со ограничени, високо-технолошки поглед.Секој Corsair напојување е дизајниран од страна на нашите Калифорнија инженерски тим, како и изградена на нашите точните спецификации.Истата заштита која оди во дизајнот и тестирање на нашите реномирани високо-моќ ентузијаст за напојување, исто така, оди во CX Серија, затоа што треба доверба и сигурност, без оглед на вашето изградба на буџетот.Долги кабли направи CX Серија погоден за инсталација, дури и во целосна висина кула случаи, и дарежлив кабел смета ви овозможува да моќ на повеќе компоненти и уреди за складирање.Откако сте го инсталирале на ПСУ,, вие не треба да се размислува за тоа.Вработување на термички контролиран вентилатор прави CX Серија речиси нечујно во неактивен, и голем дијаметар што ја намалува бучавата дури и кога ќе се наполни вашиот систем тешко.Ти си градење на КОМПЈУТЕР, не линеен брод, и изглед се брои.На мат црна заврши и сите-црна ракави кабли и конектори помогне даде на вашиот систем високо-технолошки, ограничени се погледне.

Главните карактеристики

Избор на клиент