.

.

Felting Комплет Змеј DIY Волна Играчка Felted Шумски Животни се Чувствува Занает Комплет Игли Felting Комплет - Игла Felted – Почетник Felting

Felting Комплет Змеј DIY Волна Играчка Felted Шумски Животни се Чувствува Занает Комплет Игли Felting Комплет

DEN 427.20

Пристапност
Во достапна форма

felting комплет.Felting Комплет Змеј DIY Волна играчка Felted шумски животни се Чувствува Занает Комплет Игли Felting Комплет - Игла Felted – Почетник felting ***АНГЛИСКИ ИНСТРУКЦИИ се ВКЛУЧЕНИ*** Занает вашата сопствена забава и нејасни змеј décor со овој diy игла felting комплет!Без претходно волна felting, шиење, плетење, или crocheting искуство/вештини се потребни за да се создаде оваа слатка мала змеј со цвеќиња, ова игла felting комплет е идеален за изработката почетници.Овој прекрасен diy занает комплет овозможува да се направи една симпатична 'n' смешни змеј.Вашиот заврши змеј ќе се измери околу 9.8x5.1 инчи, во зависност од тоа колку цврсто тоа е felted, а проектот ќе трае околу три часа за да заврши ако сте felting бебе.Комплет вклучува : инструкциите, за волна, за felting (Нов Зеланд), игли за felting, Preciosa Ornela монистра (чешка Република), жица и додатоци.

Главните карактеристики

Избор на клиент