.

.

BESTOMZ Ноктот Clippers Нерѓосувачки Челик Помине Nippers Помине Clippers Педикир Clippers за Густа и Ingrown Ноктот (Црна)

BESTOMZ Ноктот Clippers Нерѓосувачки Челик Помине Nippers Помине Clippers Педикир Clippers за Густа и Ingrown

DEN 1382.40

Пристапност
Во достапна форма

Ноктот Clippers за Дебели или Ingrown Ноктите Дебели Ноктите.ЕФЕКТИВНА КЛИП : криви ножеви контура околу ноктите, и на врвот може да достигне длабоко под ноктите, се сече и се движи дебели и цврсти нокти со леснотија, обезбедување на чиста и мазна намалувања.ЛЕСНО КОНТРОЛА : на ергономски криви се справи со е обложен со анти-лизга ABS смола материјал, кој е полесно да се зафат и лесен за контрола, и обезбедува флексибилни и удобно допир.ТЕШКИ тоа : трајни изградба е направено од премиум квалитет, од нерѓосувачки челик, која го спречува rusting и, исто така, гарантира дека ножеви остане поостри за подолго време.ПРЕЦИЗНИ НОКТОТ CLIPPERS : со 2cm долга вилица, на 12.9 cm помине clippers се дизајнирани за heathy нокти, или дебели и ingrown ноктите предизвикани од paronychia, ноктите габа, оштетување и стареење и др.Description Do што страдаат од дебели или болни ingrown нокти?Обидете се да користите нашата clipper!Нашите clippers вработуваат прецизно сечење на рабови и конкавни совет да се направи мазна, природно contoured прекини без разделување или пукање.На clippers беше направена од страна на хируршки-одделение од нерѓосувачки челик за години на беспрекорна намалувања.Нашите clippers се погодни за сите стерилизација техники.Карактеристики - Боја : Црна.- Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.- Големина : 12.9x5.4x3cm / 5x2.1 × 1.2inch(Dxšxv).Пакет Including1 x Ноктот Clippers Нерѓосувачки Челик Помине Nippers Помине Clippers Педикир Clippers за Густа и Ingrown Ноктот (Црна).

Главните карактеристики

Избор на клиент