.

.

YOKOGAWA AQ1200A OTDR 1310/1550nm, 34/32dB СМ OTDR англиски Јазик FEDE/UPS/DHL

YOKOGAWA AQ1200A OTDR 1310/1550nm, 34/32dB СМ OTDR англиски Јазик FEDE/UPS/DHL

DEN 9096.00

Пристапност
Во достапна форма

5.7 инчен колор LCD за лесно прегледување.OTDR што поддржува SM1310/1550nm со краток 80 см настан мртвите зона.Брза и лесна размена на податоци со КОМПЈУТЕРОТ преку USB конекција.Брз моќ за побрзо работење.Светла LCD екран за лесна за гледање во внатрешноста на згради и надвор.YOKOGAWA AQ1200 A OTDR 1310/1550nm, 34/32d B СМ OTDR англиски Јазик AQ1200 е најновиот прилог на Yokogawa е OTDR производ семејство нуди дури и помали и полесни алтернатива на AQ7275 модели.Како поголеми AQ7275, тоа исто така нуди водечка индустрија на 0.8 m настан мртвите зона, како и удобен способност да се прикаже влакна конектор инспекција сонда со користење на еден од единица е стандарден USB I/O порти.Предностите на секоја од нив во споредба со поголемите AQ7275 вклучуваат пропуст на вграден во започне влакна опција, ограничен на SMF влакна само и намалена динамички опсег од 32/30d B.Функција.OTDR што поддржува SM1310/1550nm со краток 80 см настан мртвите зона б.Брз моќ за побрзо работење в.Во можност да се прикаже трага и информации за настанот во исто време d.Целосна авто режим за почетниците корисници и информации совети за поискусните корисници е.Светла LCD екран за лесна за гледање во внатрешноста на згради и надвор с.Вклучува Грешка Локатор функции за брзо мерења g.Поддржува надворешен USB Видео влакна инспекција сонда Одлична Функционалност и Оперативност на. 5.7 инчен колор LCD за лесна за гледање б.Мулти-јазична поддршка ц.AQ7275 OTDR-како интерфејс г.USB порта за складирање на податоци е.Брза и лесна размена на податоци со КОМПЈУТЕРОТ преку USB конекција.

Главните карактеристики

Избор на клиент