.

.

2022 Христијански Излет | Библијата Весник и Благодарност Книга 7x10 Оригиналната Hardcover Дизајн со Еко-Пријателски FSC Заверена на Хартија | Месечно, Неделно, Дневно Орган

2022 Христијански Излет | Библијата Весник и Благодарност Книга 7x10 Оригиналната Hardcover Дизајн со Еко-Пријателски

DEN 453.60

Пристапност
Во достапна форма

празници - недела почеток ден секоја недела - 20 Празни Страници - Златна Фолија - Трајни капак (обложени) - 80lb светла бела хартија - Рамно да лежат обврзувачки.Одликувајќи се со пространа дневна излет дел, визија одбор и секојдневна навика tracker сакавме да бидете сигурни дека ќе имаат ресурси да биде незапирлива.Дневен планер, продуктивноста tracker СИТЕ-ВО-ЕДНО, со викенд благочестив одделението за проучување на Библијата, проповед белешки, journaling итн.Неделна Проповед Белешки Неделна Благочестив е две-страница се шири пред недела секоја недела дизајниран за да ви помогнеме во вашите Христијански да одиме во текот на годината.КВАЛИТЕТ на кои им ВЕРУВАТЕ : Кристијан Излет е мала семејство, ветеран во сопственост на бизнис.СТРАНИЦИ ЗА СИТЕ ПРИЛИКИ : и Ние се спојуваат инспирација и организација, да се создаде нашиот сигурен планер.Се што ВИ ТРЕБА : Христијанската Излет интегрира клучните компоненти за тоа како да го организирате вашиот ден за најголем успех.Ние гарантираме за нашите производи секогаш ќе бидат испорачани со љубов директно до вашата врата.Задржи се во склад со Христа, да се избегне одолговлекувањето, и господар на уметноста на управување со времето и со Христијанските Планер.Секојдневна Навика Tracker се врати вашиот ден и живеат добро балансиран живот со Христа во центар!Секојдневна Навика Tracker ви помага да останете на врвот на она што е важно за вас.Можете да ја задржи својата вера пред и центар со писмото вклучени и во текот викенд благочестив делови.Визија Одбор На Визија одбор ви помага колективното цели и соништа, па можете да се фокусираат на нив.Освен тоа, додаде, секојдневно check-in, вграден навика tracker, инспиративни библиски цитати, а стихови од различни преводи на светото писмо за да ви помогнеме да го поставите намери, приоритети, цели и да се направи секој ден успешен ден.Има дури и простор за Проповед Белешки и journaling да ви помогне да започнете вашето недела во право начин на размислување.

Главните карактеристики

Избор на клиент