.

.

ИСТОК во ГЛАВНАТА Влатко Чување на Клупата, (39x14x18), Кафеава

ИСТОК во ГЛАВНАТА Влатко Чување на Клупата, (39x14x18), Кафеава

DEN 2879.76

Пристапност
Во достапна форма

Додадете стил на вашата дневна соба или од забавен простор со оваа рака-плетени чување на клупата.Дали вашиот стил е крајбрежни, тропски, современа или традиционалниот, оваа складирање клупата е изјава на топлина и текстура.Уметничките направена со користење на абака влакна завиткани околу дрвената рамка.Абака влакна, исто така познат како манила коноп, е снабден од листот рачките од абака растенијата (во однос на банана растение).Тоа е сушени, валани, и ткаени во силна и разноврсна јаже.Поради единствена, органски материјали кои се користат, природни варијации може да се случи.Иако ова чување на клупата не е наменета за дополнителни седишта, тоа е цврсти доволно да се поддржуваат до 200 фунти.За нашата убава Влатко чување на клупата, природни Абака влакна се исткаени заедно во еден огромен thatch шема.Дома во дневната соба , влез, или спалната соба каде што треба седиште седиште да се направи двојно должност!Внимателно страна направена со користење на направена од природни материјали.

Главните карактеристики

Избор на клиент