.

.

Aufense Фудбал Шин Чувари Години за Деца - Трајни Шин Влошки со Глуждот Заштита на Возраст 2-14 Момчиња и Девојчиња

Aufense Фудбал Шин Чувари Години за Деца - Трајни Шин Влошки со Глуждот Заштита на Возраст 2-14 Момчиња и Девојчиња

DEN 2191.20

Пристапност
Во достапна форма

Сигурни Одговара : Одговара за ages2-14 Момци и Девојки,за Да се обезбеди оптимална одговара ве молиме консултирајте се со големина водич во слика 4 пред поставување на својата цел.Големина:X-Мали се препорачува за деца на Возраст од 2 до 5 ,Големина Мали се препорачува за деца на Возраст 4-8. Глуждот Proteciton : Засилен поддршка соочи нуди дополнителна заштита заедно на глуждот и Ахил.Ергономски Дизајн : Contoured облик за да се обезбеди одлично се вклопуваат за сите возрасти и сите нивоа на игра.Ajustable една рака пред затворање за лесно и исклучување;.Гаранција : 1 Година Бесплатен No-Кавга Замена Гаранција.Опис на производот : Aufense шин чувари се специјално наменети за децата и Младите.Тоа доаѓа со 3 големини - X-small & Small & Medium.X-мала големина е совршен за мали деца меѓу 2 и 4 & Мали димензии е идеален за децата меѓу 5 и 8 & Средна големина одговара за возраст од 7-14. На надворешната школка на Aufense шин чувари се направени со полипропилен, додека внатрешниот дел е црна поместена со висок квалитет на ЕВА пена која обезбеди максимална заштита без да се загрози удобност.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН : Оваа група доаѓа со (2) asymetrical шин чувари, (1) десна нога и (1) левата нога, за анатомски, удобно се вклопуваат и вкупно нога заштита.Contoured форма за да се обезбеди одлично се вклопуваат за сите возрасти и сите нивоа на игра.Тие, исто така, доаѓаат со еластична лента со Велкро фирми кои нудат удобно и не се лизга одговара.На еластична лента на врвот и на дното нуди совршено одговара на шин и помага да се задржи шин во место.Тие се многу лесен да се стави на & полетување.Дури и вашиот мало дете може да го направи сè од себе!Целокупниот овој пар шин guard се лесни за чистење, лесен, удобен, многу издржливи, shockproof & отпорност.Тие се идеални за деца од сите возрасти.

Главните карактеристики

Избор на клиент