.

.

Фунтата Топка Играчка за Години со 1 Играчка Чекан & 4 Топки, Пластовидно Топката Капка Кула Playset за Момчиња и Девојки, на Предучилишна Montessori Едукативна Игра, Одличен

Фунтата Топка Играчка за Години со 1 Играчка Чекан & 4 Топки, Пластовидно Топката Капка Кула Playset за Момчиња

DEN 1569.84

Пристапност
Во достапна форма

Развој на фината моторика skills Specifications : Материјал : ABSSize : околу 43*34*16 CM/16.Промовира умешност, рака-око координација, манипулација, рака движење.Поради прирачник за мерење, постои толеранција во производ големина.Безбедно и Издржливи : Ударни топки и чекан играчки изработени од децата безбедно материјали, со одличен квалитет и вредност. МАТИЧНИ развој на забава учење играчки, најдобрите подароци за години, birthday (Роденден).Обоени Фунти Топка : Деца лесно се привлечени од шарени предмети.Забавата тек со нашите класичен чекан играчка!.13 in Package Тежина : околу 1.Многу лесно да се соберат и големината е внимателно дизајниран да се вклопуваат повеќето празни места.Таа промовира рака-на игри, ја подобрува рака-око координација, учи бои, и произведува звуци.Најдобриот роденден или Божиќ подарок за малите деца.Поставете ја топката на врвот, а потоа да го употребите на mallet или рака да им помогнам на топката од цевка до дното.Карактеристики : 1.Лесен за Користење : се Соберат сите греди, столбови и улеи, магацинот нив и да ги поврзете заедно.Опис : Дали сте во потрага за една играчка која може да се посветам на децата имагинација и рака-координација око?Дали сте во потрага за креативни и незаборавни подароци за вашите деца?Дојди и да научат за оваа топка тропа играчка! ! !Ова бебе активност топката може да се развие рака-око координација, моторни вештини и боја за признавање способности, и во исто време ги инспирира насмевка.Тоа е погоден за чекан и топката капка играчки за момчиња и девојчиња на возраст од 1-3.Тоа ги охрабрува соработка учење помеѓу родителите и децата.Собранието време е помалку од 5 минути, и вие исто така може да се отстрани еден или два слоеви за мали деца.6 kg Packing Листата : Цевка Багажник *1 set Ball *4 Note : 1.Поддржани од страна на грижете се-бесплатно, 100% задоволителна гаранција за парите назад.Психички, ова учи каузалноста, возови критичко размислување, и се развива анализа на податоци и вештини за решавање проблеми.Голем Образовен Значење : Физички, оваа играчка помага за подобрување на рака-око координација и парична казна и бруто моторни вештини.Овој мулти-обоени фунти топка е идеална играчка за ковале и практикување на удар топки.Едноставен и Смешни : непречено топката паѓа по се погоди.

Главните карактеристики

Избор на клиент