.

.

Сина Мудрец Лубеницата + Краставица Осветлувајќи Суштината на Лицето Тонер | Физичко Лице Магла со Вештерка Шумска да Дури и Тен и Подготовка на Кожата

Сина Мудрец Лубеницата + Краставица Осветлувајќи Суштината на Лицето Тонер | Физичко Лице Магла со Вештерка

DEN 598.80

Пристапност
Во достапна форма

ЗАЛИЧИ на ВАШАТА КОЖА : Овој дневен лицето тонер за магла brightens вашата тен и промовира регенерација на клетките, благодарение на Лубеницата Екстракт, кој е богат со Витамин Ц, антиоксиданси и амино киселини.РАЗЈАСНАТ + МАЗНА : Оваа Кожа тонер Формулиран со Краставица Свежа Вода, Вештерка Шумска, Масло од Чајно Дрво и Бела Врба Кората Екстракт, ова суштина се подготвува кожата за да се добие целосниот придобивките на внимателно curated за нега на кожата рутина, со одржување на влага и промовирање на непречено и дури и платно.ЕДНОСТАВНА + ПРИРОДНИ СОСТОЈКИ : Ова освежување на лицето тонер има помалку од 10 состојки, што го прави нежна формула за сите типови на кожа.Нема филери, phthalates, parabens, или синтетички мириси.НАСОКИ : По чистење, се Соочуваат со магла спреј великодушно над лицето и вратот.Исто така, може да се примени со традиционалните памук влошки ако приоритетни.Заврши со остатокот од вашата нега на кожата режим, вклучувајќи серуми и moisturizers.Магла на како што сакате во текот на денот за да ја обновите и хидрат.КОЈ Е СИНО МУДРЕЦ : Ние сме тука за да се донесе кул и природни производи за нега на кожата да , се фокусираше на формулирање на козметички производи за модерна ден живот да им помогне на заштита на вашата кожа од загадување и за животната средина стрес.Нашите производи се направени во САД & се ослободени од parabens и бои, и никогаш не се вид на животни.

Главните карактеристики

Избор на клиент