.

.

Romlon Тетоважа Комплет - Тетоважа Пиштол Машина за Полнење Професионални Заврши Ротари Тетоважа Пенкало Машина LED Напојување 40Pcs Игли Касети Подножјето на Возилото К

Romlon Тетоважа Комплет - Тетоважа Пиштол Машина за Полнење Професионални Заврши Ротари Тетоважа Пенкало Машина

DEN 2879.76

Пристапност
Во достапна форма

Формирањето на дијамант вклучува околу 2 милиони луѓе од рударството, сортирање, обработка, оценување, продажба, и конечно на потрошувачите. 【ТЕТОВАЖА НАПОЈУВАЊЕ】- Професионални тетоважа напојување, Изградена-во краток спој и истекување заштита, Оваа тетоважа напојување е ултра-светли дигитален LED екранот се прави читања повеќе точни, Ниско ниво на бучава мала тежина, unibody, долгорочната стабилност.лесен за користење, Може да се обезбеди ефикасен и стабилен енергетски со тетоважа машина.Компатибилен со сите стандардни кертриџ костец и ротациони машини пенкало.Мембрана механизам што ги спречува мастило spitback.【ЗАВРШИ ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ】- Romlon тетоважа комплет професионални заврши, Вклучувајќи ротари тетоважа пенкало машина, LED напојување со кабел, 40 Pcs избрани големини кертриџ игли, 200 Pcs тетоважа пенкало опфаќа, тетоважа на кожата, 20 Pcs тетоважа чаши, 7 Pcs тетоважа со мастило и други тетоважа додатоци.Ние со нетрпение очекуваме да работиме со сите tattooists целиот свет да се создаде тетоважа култура и да се промовира развојот на тетоважа индустрија.игли за еднократна употреба касети, можете да го вклучите игла конфигурација многу брзо.Romlon тетоважа машина може да работи континуирано, ниско ниво на бучава, издржлив и лесен.Romlon е професионална тетоважа опрема производство над 10 години.Со искуство, да знаеме што тетоважа уметници и аматери' треба на тетоважа производ.Romlon тетоважа машина е компатибилен со сите РКА кабли на пазарот, Тоа ќе ви помогне да заштедите многу повеќе време.И ова е нашиот бренд јадро.Тетоважата машина пен се справи со е доволно долго, ергономски дизајниран за да се даде ротари тетоважа машина може да се користи како лагер и shader тетоважа машина.Ние постојано се надградуваме нашите производи.Тоа ќе заштедите многу повеќе време, отколку да ја инсталирате и користите серпентина тетоважа машина.Но, тоа ќе биде поскапо.Romlon тетоважа машина моторни истражуван и тестиран од страна на тетоважа уметници и дизајнер.Тетоважата машина пен се справи со е доволно долго, ергономски дизајниран за да се даде ротари тетоважа машина може да се користи како лагер и shader тетоважа машина.Уште поважно, ние имаат акумулирано повеќе од 10 години на доверба и искуство.

Главните карактеристики

Избор на клиент