.

.

JUSTCHENGLONG Прилагодливи 1Pair Макара Прашка Кревање Јаже Ratchet Кука Max Оптоварување 150lbs/68kg Lifter Закачалки Собранието Прашка Кревање Макара Куките

JUSTCHENGLONG Прилагодливи 1Pair Макара Прашка Кревање Јаже Ratchet Кука Max Оптоварување 150lbs/68kg Lifter

DEN 643.20

Пристапност
Во достапна форма

1. Прилагодлива должина и заклучување дизајн, може да биде поставена согласно барањата, за ваша погодност. 2. Макара slings, подобро кревање, заштеда на време и напор, лесен и брз. 3. Тежина капацитет на јаже е 105lb / 68kg, која е силен во товарот капацитет и удобен и практичен. 4. Висок квалитет на метал и јаже материјал, со голема сила, не скршени, што се трајни. 5. Може да ви помогне да се откажам многу работи, како што се шатори, затворен фанови, засадување на растенија, итн.Спецификација : Боја : Black Quantity : 1 pair Material : Метал+Најлон rope Wire должина : 1.8 m Maximum оптоварување : 150 кг/пар,68 кг/pair Instructions за употреба : 1.Обезбеди carabiner кои со макара во една фирма локација.2.Користете друг carabiner во другиот крај на јажето да се откажам вашиот производ.3.Се повлече на јаже, кој без carabiner да се прилагоди на производот нагоре.4.Ако треба да се прилагоди на производот надолу ,треба да им помогнам на позицијата на менувачот кои се вградени во макара,потоа се повлече на јаже, кој со carabiner.Пакетот вклучува : 1 пар на Кревање макара куки.

Главните карактеристики

Color:
Black
Quantity:
1 pair
Material:
Metal+Nylon rope
Wire length:
1.8m
Maximum load:
150 lbs/pair,68 kg/pair
Instructions for use:
1.Secure the carabiner which with a pulley in a firm location. :
2.Use another carabiner in the other end of rope to hang your product. :
3.Pull the rope which without the carabiner to adjust the product upward. :
4.If need to adjust the product downward ,should push the position lever which embedded in the pulley,then pull the rope which with the carabiner. :
Package includes:
1 pair of Lifting pulley hooks :
Избор на клиент