.

.

Реле, NR2-36 Електрична Топлина Заштита на Топлинска Преоптоварување Реле 23-32A Моторни Заштитник Електрични Овластени Термички Додаток

Реле, NR2-36 Електрична Топлина Заштита на Топлинска Преоптоварување Реле 23-32A Моторни Заштитник Електрични

DEN 407.76

Пристапност
Во достапна форма

ВИСОКО-КВАЛИТЕТНИ МАТЕРИЈАЛИ : Ние гарантираме дека сите термички релеи се направени од високо квалитетни материјали и имаат долг животен век.НОМИНАЛНА ОПСЕГ : Ова термички реле може да се користи во колото на 50-60hz, отценети изолација напон е 690 V.ДОБРА ЗАШТИТА : реле се користи за заштита на фаза пауза кога електричен мотор е преоптоварување.ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ : реле има различен механизам и температурна компензација, со висока ефикасност и одлични перформанси.СПЕЦИФИЧНА ФУНКЦИЈА : заштита од преоптоварување реле има фаза пауза заштита, рачно и автоматско ресетирање, температурна компензација, патување индикација, тест копчето, стоп копчето.Спецификација : Моќ фреквенција : 50-60hz Номинална струја : 23-32 A Оценет изолација напон : 690v Фаза пауза заштита : да Рачно и автоматско ресетирање : да Температурна компензација : на располагање Вкусовите инструкции : да Тест копчето : да се Запре копчето : да Инсталација : plug-in Помошни контакти : 1 NO+1 NC AC 15 220 V номинална струја НА 2.73 AC 15 380 V номинална струја НА 1.58 DC-13 220 V номинална струја На 0.2 Траверс пресек област : главни loop4-10, помошни јамка 0.5-2.5 Вкусовите ниво : 10 A Осигурач спецификација : 40a M 80g G Пакет Тежина : Околу.238g/8.4 оз Пакет листа : 1 * Термички Преоптоварување Реле.

Главните карактеристики

Power frequency:
50-60hz
Rated current:
23-32A
Rated insulation voltage:
690v
Phase break protection:
yes
Manual and automatic reset:
yes
Temperature compensation:
available
Tripping instructions:
yes
Test button:
yes
Stop button:
yes
Installation:
plug-in
Auxiliary contacts:
1NO+1NC
AC 15 220V rated current A 2.73 :
AC 15 380V rated current A 1.58 :
DC-13 220V rated current A 0.2 :
Traverse sectional area:
main loop4-10, auxiliary loop 0.5-2.5
Tripping level:
10A
Fuse specification:
40aM 80gG
Package Weight:
Approx.238g/8.4oz
Package list:
1 * Thermal Overload Relay :
Избор на клиент