.

.

Заварување Жица, 2/4/10M Ниска Температура Заварување Жица Бакарна Жица, за Радијатори Мотори(2 метри)

Заварување Жица, 2/4/10M Ниска Температура Заварување Жица Бакарна Жица, за Радијатори Мотори(2 метри)

DEN 230.16

Пристапност
Во достапна форма

Заварување остатоци е не-корозивен, не-хигроскопна и цврсто прикачен.Заварување ефект е добро, неговата заварување место е полно и мазна.Со ниска точка на топење, добра флуидност, цврстина и цврстина, добри запечатување.Директно да го користите, не треба да се други флукс во прав.Погоден за бакар и алуминиум жица за заварување на радијатори, мотори, батерии, апарати за домаќинство и други производи.Функција : Директно да го користите, не треба да се други флукс во прав.Заварување ефект е добро, неговата заварување место е полно и мазна.Со ниска точка на топење, добра флуидност, цврстина и цврстина, добри запечатување.Заварување остатоци е не-корозивен, не-хигроскопна и цврсто прикачен.Погоден за бакар и алуминиум жица за заварување на радијатори, мотори, батерии, апарати за домаќинство и други производи.Спецификации : Состојба : Brand New Должина : 2/4/10m (Изборен) Пакет Тежина : 38~200g (прибл.) Пакет Листа : 1 x Бакар Алуминиум Cored Жица.

Главните карактеристики

Избор на клиент