.

.

MECCANIXITY Пластични Заварување Род ABS/PP/ПВЦ/ЈП Поправка Заварчик Прачки 200mm/7.87 инчен за Заварување Пиштол, Пакување од 50

MECCANIXITY Пластични Заварување Род ABS/PP/ПВЦ/ЈП Поправка Заварчик Прачки 200mm/7.87 инчен за Заварување Пиштол,

DEN 311.76

Пристапност
Во достапна форма

Солидна 2-влакно се пластични прачки за заварување поправка прачки користи најчесто.АБС материјал е погодна за репарација на кајак пукнатини, ентериер панели, школки, итн.ПВЦ е погодна за пластични резервоари за вода, цевки и trunking.ЈП одговара за ѓубре лименки, wiper и шишиња со вода.PP одговара за поправка браници, baffles и внатрешните панели.Пакет Содржина : PP(12pcs, Бела); PE(12pcs, Бела); PVC(13pcs, Сива боја); ABS(13pcs, Беж); Должина : 200mm/7.87 инчен; Дебелина : 2,5 mm/0.1 инч.PP/ЈП Материјал Ширина : 5mm/0.2 инчи; ПВЦ/ABS Материјал : 5.5 мм/0.21 инч.Направени на ЈП, ПП, АБС, и ПВЦ материјал.Различни пластични прачки за заварување може да се користи во различни сцени, и разновидност на бои и материјали можат да се сретнат различни потреби.На заварување прачка лесно се топи и помага да се поправи ги скршените пластика, има добри електрични својства, и тоа не е лесно да се носат или возраст.Чистење на површината на заварување род, и тогаш топлина тоа.Според заварување различни методи, различни греење методи може да се користи, и тоа може да биде ладење по заварување.Топла топи лепило е на висока температура, обрнете внимание на тоа за време на работа.Солидна 2-влакно се пластични прачки за заварување поправка прачки користи најчесто.АБС материјал е погодна за репарација на кајак пукнатини, ентериер панели, школки, итн.ПВЦ е погодна за пластични резервоари за вода, цевки и trunking.ЈП одговара за ѓубре лименки, wiper и шишиња со вода.PP одговара за поправка baffles и внатрешните панели.Солидна 2-влакно се пластични прачки за заварување поправка прачки користи најчесто.АБС материјал е погодна за репарација на кајак пукнатини, ентериер панели, школки, итн.ПВЦ е погодна за пластични резервоари за вода, цевки и trunking.ЈП одговара за ѓубре лименки, wiper и шишиња со вода.PP одговара за поправка baffles и внатрешните панели.

Главните карактеристики

Избор на клиент