.

.

Рачно изработени t1060 Висока Јаглероден Челик Јапонски Самурајски Меч Полн Танг Остар Нож Катана Змеј Нож

Рачно изработени t1060 Висока Јаглероден Челик Јапонски Самурајски Меч Полн Танг Остар Нож Катана Змеј Нож

DEN 3117.60

Пристапност
Во достапна форма

Сечилото материјал ;страна фалсификувани T1095 висока јаглероден челик( Змеј шема со офорт engrave) HRC ;58(реални борбени подготвени) Танг; Целосна танг Острина ; може да се сечат дрвја и бамбус/А4.Hamon;со hamon, Бо-здраво;со долго здраво на секоја страна на сечилото Kissaki;Чу-kissaki.севкупната должина ;103cm/40.55 инчи должина на ножот ; 70 cm/27.56 инчи се справи со должина ;26cm/10.24 инчи сечилото ширина(во близина на habaki) ; 3.2 cm/1.26 инчи сечилото дебелина;0.7 cm (во близина на habaki)/0.28 инчи.tsuba/kashira.Fuchi/Menuki материјал ;легури рачка материјал ; тешко дрво + свила ito + зраци од кожата.saya материјал ; тешко дрво+свила sageo ,Условно ;сосема нов.Подарок;црна меч торба условен;Бренд newnote;меч слика на екранот меч застане не се вклучени.

Главните карактеристики

Избор на клиент