.

.

Maison du Savon де Марсеј - француски Сапун направен со Органски Argan Масло - Баби Мирис (Mamie) - 100 Грам Бар

Maison du Savon де Марсеј - француски Сапун направен со Органски Argan Масло - Баби Мирис (Mamie) - 100 Грам

DEN 94.80

Пристапност
Во достапна форма

✅ Органски Сапун Бар - сапун е збогатен со органски argan масло е направен од 100% растително база.На природни состојки се исто така збогатен со витамин Е кој е moisturising за кожата и го спречува надразнувачки или јадеж на кожата. ✅ Баби Сапун - Секое миење остава кожата со нежен баби мирис.На flowery мирис, смирувачко и носталгични, потсетува на детството градини.Mamie сапун открива ноти на јасмин, роза, виолетова, ylang ylang со еден допир на портокал. ✅ Argan Масло, Сапун, и - Argan масло е антиоксидант кој помага да се спречи сушењето на кожата.Тоа ја храни, хидрира, омекнува и ја враќа еластичност на кожата.Сапун е погодна за сите типови на кожа и го спречува процесот на стареење и оштетување на кожата. ✅ Savon де Марсеј Сапун - Овие сапун барови се направени во Франција, во срцето на Прованса од страна на Maison du Savon.Тие се познати во светот за доставување на голема мириси, додека одржување на вашето тело да се исчисти и на вашата кожа здрава. ✅ Moisturising Сапун Барови - Овие сапун барови хидрат, заштитат и се спречи брчки на кожата.Argan Масло е широко се користи во различни moisturising производи благодарение на својата антиоксиданси кои ги штитат кожата од сонцето штета и враќање на еластичност на кожата.

Главните карактеристики

Избор на клиент