.

.

Vestil AHS-6-10-16 Челик Прилагодлива Висина Подемен Кран, 6000 lbs Капацитет, 10' Должина х 8 Висина Зрак, 127-193 Употребливи Висина

Vestil AHS-6-10-16 Челик Прилагодлива Висина Подемен Кран, 6000 lbs Капацитет, 10' Должина х 8 Висина Зрак,

DEN 4920.00

Пристапност
Во достапна форма

Тешки-должност заварени челични конструкција за долготрајна употреба.Секоја единица вклучува четири вртливата фенолни casters со четири-насочно позиција брави за безбедно позиционирање.Лесно се прилагодува висината може да се направи со вилушка камион или други надземни кревање уред.Сите единици се во согласност со важечките CMAA и ANSI спецификации.Vestil прилагодлива висина подемен кран.Индустриски челик подемен кранови се дизајнирани за транспорт и позиционирање материјали.Солидна челична конструкција ќе се обезбеди години на служба.Големи 8-инчи дијаметар заклучување фенолни casters со валчести лежишта ќе се олесни лесно мобилност од една област во друга, кога извадени.Висина е прилагодлив во 6-инчи постепено.Сина заврши.Повеќе економски и флексибилни од постојан кранови.Карактеристики quick setup дизајн.Воочи големината и количка се продава одделно.Зрак мерки за 10-метри должина од 8-инчи висина.Под I-зрак употребливи висина опсег е 127-инчи да ја 193-инчи. 90-инчи база и 4-инчи прирабница и ширина.

Главните карактеристики

Избор на клиент