.

.

Марк е Топло Сос | Barbados Стил Топла Сос

Марк е Топло Сос | Barbados Стил Топла Сос

DEN 358.80

Пристапност
Во достапна форма

ВКУС Марка е Barbados превзема сите работи што сакам за Карибите пипер сосови и Bajan стил сосови и да ги комбинира.Овошен магарешки хаубата пиперки се меша со вкусен хит на кромид, додека тропско овошје како ананас и манго биланс од луто сенф дека е повикувајќи картичка на Barbados, или Bajan, стил топла сос.ТОПЛИНА 3/10 Свежа пиперка вкус прави пат за сенф, која се задржува со благи, само verging на средна топлина од скоч bonnets.ОБИДЕТЕ се НА Пржени јајца, сендвичи и печено лосос.Исто така, голема на салати!.ИСХРАНА Ниски во калории без додаден шеќер или со вештачки конзерванси.СОСТОЈКИ Изворска вода, кромид, свежи топли и слатки пиперки, ананас, манго, папаја, морков, бел оцет, подготвени сенф, морска сол, органски бело вино, оцет, рум, органски лукот, зачините.Bajan сосови станаа хит за нивно користење од синап, и Означете е не разочара!Овошен магарешки хаубата пиперки се меша со вкусен кромид и поздрав до острови со некои тропско овошје и, се разбира, рум!На сенф и овошје комбинација го прави овој сос супер разновиден.Тоа е толку вкусни на турција сендвич како што е на Bajan класици како летање риба и cou cou.

Главните карактеристики

Избор на клиент