.

.

Hilitand 5 LCD Дигитален Микроскоп 12MP 10‑1200X Зголемување 1080P Видео Микроскоп Камера, Рачни Електронски Монета Микроскоп Камера, 8 LED Светла,Метал Застане,за Лемење,ПХБ,Детс

Hilitand 5 LCD Дигитален Микроскоп 12MP 10‑1200X Зголемување 1080P Видео Микроскоп Камера, Рачни Електронски

DEN 1334.40

Пристапност
Во достапна форма

Супериорни Перформанси : 5 инчен 1080 P LCD екран и 12 MP висока точност леќа намалување на очите и вратот замор и да се обезбеди на најмалите детали во 10‑1200x зголемување опсег.LED Светло : LCD дигитален микроскоп изграден во 8 прилагодливи LED пополни светлата низ објективот се создаде целосна светлина видите, што ќе ви овозможи да се види во живо на слики на екранот.Зачувување на Слики и Видео записи : во можност да го фати јасни слики и снимање на високо квалитетни видео записи, овие видеа ќе бидат зачувани во меморијата на картичка за споделување.Флексибилно Прилагодување : дигитален микроскоп е стојат флексибилно прилагодување на растојанието помеѓу објективот и објектот и го намалува вертикален одраз, што овозможува прикажување на различни големини.Е применливо : микроскоп камерата е одлична за набљудување на монети, поштенски марки, растенија, проверка печатени кола, итн.Идеални алатки за учење и практични алатки за деца и возрасни.Спецификација : Предмет Тип : Дигитален Микроскоп Материјал : ABS Модел : YS021 HD Боја : Црна и Бела Материјал : ABS Функција : Micromagnification Зголемување : 10 Пати да го 600 Пати, Дигитални Зголемување 1500 Пати Пиксели : 5 Милиони Слика Резолуција : 12 M / 10 M / 8 M / 5 M / 3М / 2 M Видео Резолуција : 1080p / 720p Фокус Опсег : 10мм/0.4 во 70mm/2.8 во Прирачникот се Фокусира Излез на Надворешен Монитор : Излез за ТВ /КОМПЈУТЕР преку HD Multimedia Interface или AV Мемориска Картичка : ≤32 GB (Не се Вклучени) Светлина : Бела Светлина, Поддршка за Преземање на Фотографии : Поддршка за да ги Видите Фотографиите Поврзан со ТВ OSD Јазици : англиски, германски, шпански, француски, руски, Јапонски, Кинески, итн Изграден во Батерија : Литиум Полимер Батерија Изграден во Капацитетот на Батеријата : 2000mah Пакет Листа : 1 x Микроскоп 1 x Полнење Линија 1 x AV Линија 1 x HD Multimedia Interface Линија 1 x Опис 1 x Бришејќи Крпа 1 x Приклучокот .

Главните карактеристики

Item Type:
Digital Microscope
Material:
ABS
Model:
YS021HD
Color:
Black and White
Material:
ABS
Function:
Micromagnification
Magnification:
10 Times to 600 Times, Digital Magnification 1500 Times
Pixels:
5 Million
Photo Resolution:
12M / 10M / 8M / 5M / 3M / 2M
Video Resolution:
1080p / 720p
Focus Range:
10mm/0.4in to 70mm/2.8in, Manual Focus
Output to External Monitor:
Output to TV /PC via HD Multimedia Interface or AV
Memory Card:
≤32GB (Not Included)
Light:
White Light
Support for Taking Photos:
Support to View Photos Connected to the TV
OSD Languages:
English, German, Spanish, French, Russian, Japanese, Chinese, etc
Built in Battery:
Lithium Polymer Battery Built in Battery Capacity
Package List:
1 x Microscope  :
1 x Charging Line :
1 x AV Line  :
1 x HD Multimedia Interface Line :
1 x Description  :
1 x Wiping Cloth :
1 x Plug  :
Избор на клиент