.

.

Вратот голема Заграда, Дише и Лесен Дизајн Вратот Поддршка Јака Задржи Вратот Сува, Ви Обезбеди Грлото на Заштита(#1)

Вратот голема Заграда, Дише и Лесен Дизајн Вратот Поддршка Јака Задржи Вратот Сува, Ви Обезбеди Грлото на Заштита(1)

DEN 695.76

Пристапност
Во достапна форма

УДОБНО ДА се НОСАТ : Ергономски дизајниран, се приспособат на обликот на вашиот врат за удобно се вклопуваат, тесно одговара на брадата и вилицата за максимална удобност, цврсти и издржливи.Не е лесно да се деформира, удобен за носење.ВРАТОТ ПОДДРШКА : Ова дебели грлото на јаката на вратот поддржува вилицата и вратот, додека ограничувањето на мобилноста за ублажување на притисокот во ' рбетот.Тоа е мека и кожата пријателски, овој производ има очигледни ефекти на вратот и зглобовите предизвикани од долгите часови на работа, студија или возење.ПРИЛАГОДЛИВ : не-цврсти вратот заграда е корисно за вратот непријатно група, вратот се подготвуваат за поддршка опремен со налепница подлога, може да се прилагоди на вратот и јаката големина според вашиот врат, ефектот е очигледно за половина час секој ден.СТАБИЛЕН и ЕФИКАСЕН : Униформа стрес, ефективна декомпресија.Ефективна поддршка и фиксација, повеќе сигурна заштита.Обезбеди цервикален ' рбет за поддршка, долгорочна употреба на овој производ може да игра улога во заштита на вратот.ДИШЕ МАТЕРИЈАЛИ : Направен од дише мек и флексибилен материјал, тоа може да го промени обликот со вратот, совршен за употреба додека спиење, го задржува вратот ладно и суво, дише и мала тежина дизајн, да ви даде најдобри грлото на заштита.Функција : 1. Долготрајната употреба на овој производ може да игра улога во заштита на вратот. 2. Ефектот е очигледно за половина час секој ден. 4. Дише и мала тежина дизајн, да ви даде најдобри грлото на заштита. 5. Цврсти и издржливи.Не е лесно да се деформира, удобен за носење.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект Од Типот : Вратот Подготвуваат Материјал : Висока Јачина Пластични + Висок Квалитет На Композитни Кожа Боја : Бела Факултативна Големина : M, L L Size : Прибл. 57.5 cm / 22.6 во М Големина : Прибл. 52.5 cm / 20.7 во Примена : Овој производ има очигледни ефекти на вратот и зглобовите предизвикани од долгите часови на работа, студија или возење.Пакет Листа : 1 x Вратот Заграда.

Главните карактеристики

Избор на клиент