.

.

Sterl Осветлување - Пакет од 10 S11 Јасен Знак Индикатор Лава Висок Интензитет Светилка - Блескаво Сијалица - 40 W - 120 Volts - E17 Средно База - 2700K - 320 Лумен

Sterl Осветлување - Пакет од 10 S11 Јасен Знак Индикатор Лава Висок Интензитет Светилка - Блескаво Сијалица

DEN 299.76

Пристапност
Во достапна форма

ТЕМПЕРАТУРА на БОЈАТА : Топло бела светлина, додава добредојде и потопло чувство дека го поставува расположение во вашата област.ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ : S11 сијалица работи со 40 вати, 120 volts осветлување тела.Опремен со тешки-должност филамент овозможувајќи за Подолг Живот, а и Издржливост.DIMMABLE : Оваа сијалица може да обезбеди нешто помеѓу 10% и 100% на осветлување излез.Едноставно се приспособат на затемнете на светлината тела се создаде добра атмосфера.ПОГОДЕН ЗА : Идеален за резиденцијални, комерцијални апликација.За внатрешна и надворешна употреба.ИДЕАЛНИ се КОРИСТИ ЗА : Идеален да се користи во marquees, знаци, nightlight, микробрановите, печки и други мали апарати за домаќинство како Лава Светилки, Кабинети, Висок интензитет Биро светилки.Sterl Осветлување пакет од 10 40 вати S11 знак индикатор свет блескаво сијалица која работи со 120 volts и се вклопува со E17 средно база тип.Ова е јасен заврши кој обезбедува 2700 kelvin удобно топло бела сјај со било тела, нуди CRI 100 која ајде да видиме боја vibrance на објекти во рамките на оваа светлина.Тоа произведува 320 lumens на светлината на излез и трае за еден просечен животен век од околу 1.500-часа.Ова е заштеда на енергија и енергетски ефикасни крушка, блескаво осветлување најчесто се користи за декоративни апликација, суета огледало, кабинет осветлување, ноќ осветлување, лава светилки сијалица и pendant светла.Осветлување ефект дека тоа му дава поставува средината каде што се наоѓа.

Главните карактеристики

Избор на клиент