.

.

SHINA 3K се Тркалаат Завиткани 30мм Карбонски Влакна Цевка 28mm x 30мм x 500mm Мет за РК Quad

SHINA 3K се Тркалаат Завиткани 30мм Карбонски Влакна Цевка 28mm x 30мм x 500mm Мет за РК Quad

DEN 2040.00

Пристапност
Во достапна форма

Материјал : 3 K Чиста Карбонски Влакна.Надворешниот Дијаметар : 30мм.Внатрешен Дијаметар : 28mm.Димензии : Должина : 500mm.Карактеристики : висока цврстина, малата тежина, отпорност на корозија, стабилни перформанси. 30 * 28mm карбонски влакна цевка, висока цврстина, отпорност на корозија.Површината на matt, правост добра карбонски влакна цевка.Силата е 8-10 пати повисока отколку обичните челик, но тежи само околу 1/5 од челик.Таа има добра електрична спроводливост и многу добро затегнувачка цврстина.Се применува трик kites, механичка опрема, роботиката.Карактеристики : Материјал : 3 K Чиста Карбонски Влакна.Димензии : Должина : 500mm.Надворешниот Дијаметар : 30мм.Внатрешен Дијаметар : 28mm.Карактеристики : висока цврстина, малата тежина, отпорност на корозија, стабилни перформанси.Познат како карбонски влакна цевка, исто така познат како јаглерод nanotubes.Карбонски влакна цевка е употребата на високо-технолошки карбонски влакна композитен материјал од prepreg.Карбонски влакна цевка со висока јачина, вкочанетост, товарот перформанси и мала тежина (материјал густина 1.9) .Добра отпорност на корозија, добар материјал стабилност.Декоративни карбонски влакна цевка во исто време има појава на мет ефекти.Тоа може да се користи наместо на метал, пластика и други материјали членовите.Пакет содржи : 2x 500mm карбонски влакна цевка.

Главните карактеристики

Избор на клиент