.

.

Воздушна Перница Меур Торба за Пакување Филм воздух Пакување Торба 203B Гумени Воздух Перница Филм Меур Торба за Пакување се Тркалаат Заштитна Пластична Кеса 40cm30cm280m

Воздушна Перница Меур Торба за Пакување Филм воздух Пакување Торба 203B Гумени Воздух Перница Филм Меур Торба

DEN 1744.80

Пристапност
Во достапна форма

Направен од висок квалитет на HDPE, задебелена материјал, парична казна занает, еко-пријателски, безбедно, не-токсични и без мирис.Овие се одлична заштита за транспорт, да се зачува простор, намалување на транспортните трошоци и не заземаат многу простор.Лесен и брз, одлично затегнувачка перформанси, лесно да се солза линија дизајн, можете да ја раскинам должина како што треба.Тоа не е само сигурна, но исто така може да спречи облачно со надува меурчиња.Широко се користи за електронска трговија, изразува и логистика за пакување и печатење потрошен, керамика, палта, кеси, електронски производи, и така натаму.Спецификација : Модел : 203 B Меур Торба Големина : 40*30cm / 15.7*11.8 во Филмот Должина : 280m / 918.6 ft Дебелина : 20um Боја : Транспарентна Товарот : Статични имајќи 60kg Тежина : 5840g / 206oz (прибл.) Пакет листа : 1 тркалаат * Воздушна Перница Филм Забелешка : Повеќе воздух не е еднаков на подобро визуелниот и товарот ефект.Поврзани експеримент покажува дека премногу воздух може да предизвика излив за време на транспортот, генерално, 80-85% од обемот на воздухот е посоодветен.

Главните карактеристики

Избор на клиент