.

.

DeVita Освежување Зголеми Лице Тонер Вештерка Шумска и AloeHyplex - Секојдневно Вегетаријанска Возраст пркосејќи им на Лицето Тонер за Чувствителна Кожа, Мрсна-Акни, Зрели

DeVita Освежување Зголеми Лице Тонер Вештерка Шумска и AloeHyplex - Секојдневно Вегетаријанска Возраст пркосејќи

DEN 598.80

Пристапност
Во достапна форма

Ревитализација и обнова на кожата p H природно.Ги отстранува преостанатите чистење и подготвува кожата за лекување чекор и кожата е замина со освежен, dewy сјај.Промовира чувство на неспокојот, новак изглед на кожата.Devita тонер вештерка шумска е добро за чувствителна кожа, комбинација на кожата, мазна-акни на кожата, зрели, сува и нормална кожа. 100% Вегетаријанци.De Vita нега на кожата Нема Parabens, Не Соја, Без Phtalates, Без Сулфати, Без Нанотехношка, Без Глутен, Без вештачки бои, Без Синтетички Мириси, Без животински производ.Вештерка Шумска : Има моќен антиоксиданс својства и смирувачки својства.Екстракт од врба Кората : ви Помага да омекне и да се олабават сува кожа, помага во подмладување на кожата и може да се смири акни-опустошени кожата.Хијалуронска Киселина : ултра-хидратантен молекула која го привлекува и го задржува над 1.000 пати својата тежина во вода во клетките на кожата, што го прави одличен крем.Тоа содржи висока и ниска молекуларна големини на хијалуронска киселина кои се надополнува на епидермисот и подлабоките во дермисот.Rosa Canina Овошен Екстракт : природен извор на Витамин C со навлажнувачки, омекнување, и лековити својства.НЕ PARABENS.НЕ PHTHALATES.БЕЗ СУЛФАТИ.БЕЗ ГЛУТЕН.НЕ СОЈА.НЕ ПРОИЗВОДИ ОД ЖИВОТИНСКО ПОТЕКЛО.БЕЗ СИНТЕТИЧКИ МИРИСИ.БЕЗ ВЕШТАЧКИ БОИ.НЕ НАНОТЕХНОШКА.ВЕГЕТАРИЈАНЦИ.НАПРАВЕН ВО САД.КЛУЧНИ СОСТОЈКИ И БЕНЕФИЦИИ.Вештерка Шумска : Има моќен антиоксиданс својства и смирувачки својства.Екстракт од врба Кората : ви Помага да омекне и да се олабават сува кожа, помага во подмладување на кожата и може да се смири акни-опустошени кожата.Хијалуронска Киселина : ултра-хидратантен молекула која го привлекува и го задржува над 1.000 пати својата тежина во вода во клетките на кожата, што го прави одличен крем.Тоа содржи висока и ниска молекуларна големини на хијалуронска киселина кои се надополнува на епидермисот и подлабоките во дермисот.Rosa Canina Овошен Екстракт : природен извор на Витамин C со навлажнувачки, омекнување, и лековити својства.НЕ PARABENSNO PHTHALATESNO SULFATESNO GLUTENNO SOYNO ЖИВОТИНСКО PRODUCTSNO СИНТЕТИЧКИ FRAGRANCESNO ВЕШТАЧКИ COLORSNO NANOTECHNOLOGYVEGANMADE ВО САД.

Главните карактеристики

Избор на клиент