.

.

01 Manikin, Држење Дрво Артикулирани Цртање Манекен Мултифункционален за Слика Слика за Држење Сликарство

01 Manikin, Држење Дрво Артикулирани Цртање Манекен Мултифункционален за Слика Слика за Држење Сликарство

DEN 1951.20

Пристапност
Во достапна форма

4.Убаво восок со многу мазна површина,направени од искусни тврдо и доаѓа со стојат,артикулирани пропорционална големина,има поза и откако заклучи на своето место. 3.На manikin е корисна алатка за учење за изработка на човечката фигура. 1.Зглобовите може да ротира слободно,погоден за уметници модел, фотографија проп, анимација, украс, биро играчка итн. 2.Тоа ќе им помогне на уметници кои работат на еден од најпредизвикувачките аспекти на цртање. 5.Мултифункционален - ова цртање модел се користи за проучување на човековото тело и основните облици на помош почетници или напредно уметници да го фати сите точниот обем и сенки за своите цртежи и уметнички дела.Слика доаѓа на штандот и е поврзувани и moveable да одговара на повеќето човекови позиции.идеален за скицирање или како атрактивна moveable скулптура на вашиот десктоп Карактеристики : 1. Зглобовите може да ротира слободно,погоден за уметници модел, фотографија проп, анимација, украс, биро играчка итн. 2. Тоа ќе им помогне на уметници кои работат на еден од најпредизвикувачките аспекти на цртање. 3. На manikin е корисна алатка за учење за изработка на човечката фигура. 4. Убаво восок со многу мазна површина,направени од искусни тврдо и доаѓа со стојат,артикулирани пропорционална големина,има поза и откако заклучи на своето место 5. Мултифункционален - ова цртање модел се користи за проучување на човековото тело и основните облици на помош почетници или напредно уметници да го фати сите точниот обем и сенки за своите цртежи и уметнички дела. 6. Совршена како подарок, деца кукли, или за куќа декорација.Спецификација : Состојба : 100% сосема нов Материјал : Дрво Големина : 33*7cm/12.99*2.75 инчи(приближно) Тежина : 200g Пакет се вклучени : 1 *манекен дрвени Забелешка : 1. Ве молиме овозможи 1-2 см грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате. 2. Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставување на слики.

Главните карактеристики

  :
Condition:
100% brand new
Material:
Wood
Size:
33*7cm/12.99*2.75inch(approx)
Weight:
200g
  :
Package included:
1 *mannequin wooden :
  :
Note:
1. Please allow 1-2 cm error due to manual measurement and make sure you do not mind before ordering. :
2. Please understand that colors may exist chromatic aberration as the different placement of pictures. :
Избор на клиент