.

.

Рузмарин Етерично Масло од AndesBeauty – 0.3 оз шише - Природни & Чиста Ароматерапијата – Тело и Нега Essentials

Рузмарин Етерично Масло од AndesBeauty – 0.3 оз шише - Природни & Чиста Ароматерапијата – Тело и Нега Essentials

DEN 2006.40

Пристапност
Во достапна форма

Рузмарин Етерично Масло, од Andes Beauty, тоа е благотворно масло, кое носи целокупната благосостојба.Тоа може да помогне да се зголеми тело тонирање и енергија реставрација.Исто така, може да биде одличен сојузник за да се борат олабавување на мускулите или исцрпеност, и може да помогне во лекувањето на проширените вени.Рузмарин има пријатен, тревни и ревитализација на арома.Она што го прави Andes Beauty Етерични Масла различни?Ние се осврнам чиста природна семе и растителни масла за убавина третмани, нега на кожата и ароматерапијата.Ние сме биле во природните масла индустрија за повеќе од 12 години, и обезбедување на највисок квалитет масла за лаборатории во САД повторно да се обично екстракти од растенија со пареа дестилација или притисок.Додека семе масла, обично се растителни масла, добиени од семе на растенијата.Нивниот хемиски состав е многу помалку сложени од етерични масла и.Семе Масла немаат високо ниво на ароматични соединенија зошто е причината зошто повеќето семе масла имаат иста, обична масни мирис.

Главните карактеристики

Избор на клиент