.

.

3.7 V ENCPT505068HT, GPS0320MG051 Заменетата Батерија Li-Полимер Пак Одговара за SkyGolf SkyCaddie Ветре SGX SGXW, SkyCaddie SGX, SkyCaddie SGX GPS Rangefinder, SkyCaddie SGX-W Rangefinder

3.7 V ENCPT505068HT, GPS0320MG051 Заменетата Батерија Li-Полимер Пак Одговара за SkyGolf SkyCaddie Ветре SGX

DEN 2008.80

Пристапност
Во достапна форма

Ве молиме потврдете го вашиот стар оригинална батерија ID(Дел Број/Дел БР.) : ENCPT505068 HT, GPS0320 MG051. Батеријата Детали : 3.7 V Li-Полимер 2000m Ah / 7.40 Wh; 69.95 x 50.04 x 4.50 mm;.Одговара Модел : Sky Caddie Ветре SGX SGXW, Sky Caddie SGX, Sky Caddie SGX GPS Rangefinder, Sky Caddie SGXw, Sky Caddie SGX-W, Sky Caddie SGX-W Rangefinder. 15 години професионално батеријата снабдувач КС.Голема ќелија вграден интегриран microchip го спречува преоптоварување, што преполнувањето, само-празнење и издолжува на животниот век на батеријата. 365 Дена Гаранција; Уверение со CE, FCC, Ro HS за безбедност.Директно од Професионални Производителот Камерон Кинеско со 15 години, обезбедување 50,000+ батерии за 30+ категории и contant еднаков или поголем капацитет со вашиот GPS Navigator оригинална батерија.Компатибилни Модели : Sky Golf Sky Caddie Ветре SGX SGXWSky Golf Sky Caddie SGXSky Golf Sky Caddie SGX GPS Rangefinder Sky Golf Sky Caddie SGXw Sky Golf Sky Caddie SGX-WSky Golf Sky Caddie SGX-W Rangefinder Compatible Дел Број : Sky Golf ENCPT505068 HT, GPS0320 MG051 Specifications Capacity / го Оценувате : 2000m Ah / 7.40 Wh Voltage : 3.7 VType : Li-Polymer Dimensions : 69.95 x 50.04 x 4.50 mm Gross Тежина : 62g Net Тежина : 37g Any проблеми или прашања со батерија, ве молиме контактирајте со нас со детали и фотографии преку е-МАИЛ, ние може да обезбеди услуга за ЗАМЕНА.

Главните карактеристики

Избор на клиент