.

.

Алуминиум Prairie Болт, Обична Заврши, Прирабница Штекер Капа на Главата, Хексадецимален Штекер Диск, 1/2-13 Тема Големина, 0.500 Рамо Дијаметар, 7/8 Зафат Должина, Направени ?

Алуминиум Prairie Болт, Обична Заврши, Прирабница Штекер Капа на Главата, Хексадецимален Штекер Диск, 1/2-13

DEN 136.56

Пристапност
Во достапна форма

Дизајниран со unthreaded зафат должина да одговара на дебелината на материјал се брза и да се заштити од нишката штета.Алуминиум обезбедува отпорност на корозија и е лесен, додека рамнина на површината нема крај или обложување.Прирабница штекер капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила и има прирабница, кој дејствува како миење за употреба со тенок или меки материјали.Хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот што се врти на користење на Ален копче за возачот.Произведено во САД.Обична заврши алуминиум prairie гром има прирабница штекер капа на главата со хексадецимален штекер диск и е направен во САД.Алуминиум обезбедува отпорност на корозија и не е лесен.Материјалот е nonmagnetic.На страната штекер капа на главата е тркалезен со рамен врв и висок профил што овозможува голема сила.Тоа е страната која делува како миење да се зголеми површината на контактот и дистрибуција на товарот во текот на поголема површина од стандарден приклучок капа на глава и може да се користи за да се зацврсти тенки или меки материјали.На хексадецимален штекер дискот има хексагонална слот дека бара Ален копче за возачот, исто така познат како хексадецимален копче или Ален клуч.Prairie завртки имаат unthreaded дел од нивните месо тело под голем flanged главата да се зацврсти материјали заедно.Контрола должина, исто така се нарекува рамо должина, се мери од под страната главата до почетокот на нишки.Оваа димензија им овозможува на завртки за да се приспособат на специфични материјали дебелини, намалување на тема оштетување на материјалот а, исто така, обезбедува теми се целосно ангажирани во дупка за безбедна за прицврстување.

Главните карактеристики

Избор на клиент