.

.

Henn&Харт Индустриски Метал Подот Светилка со Бело Млеко Чаша Сенка во Темно Бронзена

Henn&Харт Индустриски Метал Подот Светилка со Бело Млеко Чаша Сенка во Темно Бронзена

DEN 3072.00

Пристапност
Во достапна форма

На темно бронзена тон држи ова парче разбраното уште се рафинирани.Сенката е бело млеко стакло.Вклучува 6 ft.кабелот.Номинална за еден 100 W сијалица; 9 W LED сијалица, 23 W флуоресцентна (CFL) сијалица, или 9 W само-ballasted LED сијалица.E26-база сијалица. 11"W x 11"D x 69"H. Овој кат светилка е и динамична и поедноставување во својот дизајн.Нејзините пилула во облик на млеко чаша сенка претстава која сама по обновено ретро атмосфера, совршено дома во вашиот индустриски инспирирани или модерна farmhouse простор.Тоа е минималистички линии може да се вклопуваат во или стојат во секоја соба.

Главните карактеристики

Избор на клиент